Trzecie podium Piotra Feteli

Na zakończenie sezonu rajdowego załoga: Piotr Fetela i Dominik Jóźwiak wywalczyła trzecie miejsce w Lake Superior Performance Rally. To trzecie podium chicagowskiego kierowcy w tym roku – w ośmiu startach ma na koncie jeden rajd wygrany, dwa trzecie miejsce, cztery czwarte pozycje i jedno piąte miejsce. Był najrówniej jeżdżącym kierowcą sezonu.

DSC05502-2Piotr Fetela i jego pilot Dominik Jóźwiak w gronie najelpszych ostatniego rajdu sezonu        Foo- Tomasz Czupryna

Gdyby zliczyć punkty uzyskane we wszystkich dziewieciu  eliminacjach, to kolejność najlepszych wyglądałaby nastepujaco
David Higgins 119 pkt;  Piotr Fetela 108 pkt; Barry McKenna 101 pkt; Oliver Solberg 97 pkt. Niestety ARA,  czyli American Rally Associatuion ma inna punktację -do końcowego rezultatu zalicza się tylko sześć najlepszych rajdów danego kierowcy.
W tej klasyfiakcji – wg naszych nieoficjalnych obliczeń – wygrał Higgins 114 pkt przed McKenna 101, Solbegiem 97 i dopiero na czwartej pozycji ukończy sezon Fetela – 86 pkt;

Ostatni rajd – tak jak i poprzednie – bardzo równo pokonał Piotr Fetela. Po wycofaniu się z powodu awarii Higginsa, Piotr  uplasował się pewnie na trzeciej pozycji, ustępując  tylko tym, którzy mają dużo silniejsze auta.  Pomimo tego w końcowej klasyfikacji roku chicagowski kierowca spadnie z drugiego na czwartą pozycję.
Bardzo dobrze pisa się w tym rajdzie drugi kierowca z Chicago – Grzegorz Bu-gaj, , który zajął czwarte miejsce.