Trzecie miejsce juniorów Wisły

Nie udało się dotrzeć zespołowi do finału halowych mistrzostw USA w kategorii under-17, który rozegrany został podczas weekendu w Filadelfii. Po sobotnich dwóch wygranych – o czym pisałem już wcześniej – i wygraniu grupy, wiślacy awansowali do półfinału. Tam spotkali się w niedzielę z zespołem z ligi meksykańskiej – Exigordito.

Początek był udany – Wisła prowadziła 1-0, do przerwy 2-1, póxniej jeszcze 3-2. Wtedy nastąpił decydujący moment .Przy stanie 3-2 nasi młodzi piłkarze nie wykorzystał i czterech 100-proc. sytuacji na podwyższenie wyniku, co być może przesadziłoby sprawę. Stało się inaczej – po dwóch kontrach rywale wyszli na prowadzenie. Ostatnia minuta to rozpaczliwy atak Wisły, nie zakończony jednak powodzeniem, natomiast kolejna kontra  i piata bramka dla przeciwnika. Zabrakło trochę szczęścia.
Wisła w tym finałowym turnieju z udziałem 12 najlepszych zespołów halowych, sklasyfikowana została w kategorii under-17 na trzecim miejscu. To  i tak sukces. Gratulujemy młodym zawodnikom, opiekunom i dziękujemy w imieniu zespołu sponsorom, którzy pomogli w sfinansowaniu wyprawy do N. Jorku i Filadelfii.