Russian Bears jeszcze liderem

Do sporej  niespodzianki doszło w pierwszym meczu ósmej kolejki Polonijnej Ligi Siatkówki.  Lider Russian Bears ulegli w tie-breaku znacznie niżej notowanemu Skilyne. Pomimo porażki „Niedźwiadki” utrzymały jeszcze  prowadzenie w tabeli. Stracą je za tydzień, gdyż  jako pierwszy zespół zakończyły już regularny sezon.

Na drugie miejsce awansowało McGreath Audi, które nie miało żadnych problemów  z pokonaniem w dwóch partiach KS Illinois. .llinois wyraźne odbiega poziomem od stawki i już  po kilku pierwszych kolejkach można było stwierdzić, że zespól ten nie zakwalifikuje się do play off.
Innych niespodzianek w ósmej kolejce nie było. Faworyci wygrali.  Za tydzień dojdzie do zmiany lidera – szanse na wyprzedzenie  pauzujących Russian Bears mają aż trzy zespoły – K & B Innovation, McGrath Audi i Your Ad Here.

Oto wyniki VIII kolejki, aktualna tabela i komentarz prezesa ligi – Michała Płoskonk
i
Russian Bears – Skyline 1-2 (25-27, 25-17, 11-15)
AAC Eagles-Żywiec – Sobieski 0-2 (16-25, 21-25)
Your Ad Here – United 2-0 (25-22, 25-15)
KS Illinois – MCGrath Audi 0-2 (17-25, 20-25)
Prezes PLS Michał Płoskonka komentuje:
Ciekawy był pojedynek lidera ze Skyline, Trzeba przyznać, że Skyline zaprezentował się zupełne inaczej aniżeli tydzień temu.  Wtedy była bezradność i brak wykończenia. Dzisiaj było inaczej – starali się dobre czasami piłki kończyli udanym atakiem. Widać było, że tym razem  mieli więcej siły rażenia.
Sobieski wygrał łatwo z Eagles-Żywiec. Tylko w drugim secie mecz był bardziej wyrównany, ogólnie jednak przewaga Sobieskiego nie podlegała dyskusji. Sobieski bez większych kłopotów wygrał 2-0.
Kolejny mecz także nie przyniósł niespodzianki. Chociaż w pierwszej partii mecz oscylował w wynikach zbliżonych do remisu – nieznaczna przewaga z jednej, lub drugiej strony. Ciekawe, że United zawsze bardzo dobrze gra pierwszy set. Jeśli go przegra, to drugi set z reguły odpuszcza. Podobnie było w meczu z Your Ad Here. Trzeba jednak przyznać, że siatkarze United nie byli „chłopcami do bicia” – pokazali parę dobrych ataków, mieli udane obrony. W sumie był to ładny mecz. Your Ad Hre zaczynają wyglądać ponownie jak ta drużyna, która dawniej – jako Fullerton – rządziła na parkiecie.  Widać było bardziej poukładaną  grę, mniej własnych błędów, Wygląda na to, że  pojawia się jakiś zalążek formy.
Ostatni mecz kolejki także bez niespodzianki – to już była trochę „zabawowa gra” – KS Illinos odstaje poziomem . Tym niemniej trzeba im podziękować za zabawę.