Trzecia wygrana Czarnych Jasło

Lider w Major Division Premier Soccer Leagu nie zwalnia. W niedziele, grając w elnm składzie, wygrał wysoko  z Lechią/Romanią 6-0 i umocnił się na prowadzeniu. Polonijne derby: Wisłoka – Jagiellonia przyniosły wygraną Wisłoce 3-0.  Inne polonijne derby: Błyskawica – Wisłą przyniosły sukces Błyskawicy .W drugiej połowie meczu zawodnicy Wisły wyraźnie odczuwali trudy  piątkowego pojedynku pucharowego z Eagles.
W First Division pewna wygrana Poloneza i tylko remis Unii Chicago,

Open Division

WISŁOKA – JAGIELLONIA 3-0 (1-0)
Już w 1 minucie błąd Pawła Szawkało skutkował utratą bramki, co ustawiło przebieg meczu. Później „jaga” miała kilka niewykorzystanych okazji, a sędzia – zdaniem trenera Jagiellonii Darka Pawlika – powinien podyktować rzut karny dla jego zespołu. W końcówce – w 82 i 85 min padły dwie dalsze bramki dla Wisłoki, która wygrałą aż 3-0. Nadal łabo spisuje się Wisła.

THUNDER  SPORT CLUB – UNIA  CHICAGO 3-3 (1-0)
Bramki: Adam Różanek,  Łukasz Mikołajczak, Paweł Kaczówka
Pomimo iż mecz był pod kontrolą Unii, to zamiast zwycięstwa tylko remis. Czyli kolejny mecz, który był do wygrania, przyniósł tytko jeden punkt. Wszystkie  bramki dla Unii padły z akcji, natomiast dwa błędy w obronie Unii przyniosły  utratę dwóch bramek. Trzecia została stracona po kontrowersyjnym rzucie karnym, po którym Thunder objął prowadzenie 1-0. Fatalne sędziowanie – wyraźnie faworyzowano Thunder.
.

POLONEZ – STING SV  5-3 (4-3)
Bramki: Wojtek Kapuścik 4, Kuba Chmielewski
Czerty pierwsze,  kolejne bramki w tym meczu zdobył Wojtek Kapuścik,czyli ustrzelił więcej niż hat-trick.  W wysokiej formie pozostaje bramkarz Mariusz Sa-gan, który popisał się znakomitymi interwencjami.
Przełomowy moment spotkania – ostatnie pięć minut pierwszej połowy, kiedy ze stanu 1-3, Polonez wyszedł na prowadzenie 4-3. Po pierwszej, słabszej, druga połowa była już znacznie lepsza w wykonaniu  Poloneza.

CZARNI JASŁO – LECHIA/ROMANIA 6-0 (2-0)
Bramki: Patryk Szatko 2,,Piotr Hanula,  Chris Modrzejewski, Konrad Madej, Łu-kasz Szczęśniak
Lider nie miał najmniejszych problemów z rozgromieniem rumuńskiej Le-chii/Romanii.  Do Czarnych Jasło powrócił z Polski Patryk Szatko, który w prze-ciągu trzech minut (25 i 27 min) zdobył  dwie pierwsze bramki w tym spotkaniu. Czarni Jasło wystąpili w optymalnym składzie i cały czas przeważali.
Z prowadzenia treningów Lechii/Romanii zrezygnował Władysław Serafin.
Nie mogłem się pogodzić z pomijaniem treningów przez zawodników. Co dalej? Nie chciałbym jeszcze rozstawać się z polonijna płką. Mam dwa komplety strojów, ale kolejnej polonijnej drużyny już nie założę.

WISŁĄ – BŁYSKAWICA 1-3 (0-0)
Bramki:  Alex Lulek – Michał Banaś, Eddy Phil, Hubert Szelag
Pierwsza połowa nie najlepsza w wykonaniu Błyskawicy, gra raczej wyrównana. W tym okresie Błyskawica nie wykorzystała rzutu karnego, bowiem uderzenie   Edi Philota obronił bramkarz Wisły   Borys Kapinos, nota bene najlepszy zawodnik Wisły w tym potkaniu, pomimo iż bronił z wybitym palcem
. Po przewie Wisła przespała  pierwszych osiem minut  i w tym okresie Błyskawica zdobyła dwie bramki – pierwsza po rzucie rożnym , a drugą  z kontry. Wisła wprawdzie uzyskała kontaktowe trafienie , ale z biegiem czasu dominacja Błyskawicy była coraz  wyraźniejsza, Ostatecznie zespół Wojtka Woźniaka przypieczętował zasłużony sukces zdobytą w końcówce trzecią bramką.
– Bramek mogło paść  więcej, a wynik 3-1 to najniższy wymiar kary – powiedział prowadzący Błyskawicę Wojtek Woźniak.
W drugiej połowie zawodnicy Wisły wyraźnie odczuwali trudy  piątkowego poje-dynku pucharowego z Eagles.

Over-30 Division Red

BŁYSKAWICA – BALCAN 1-2

CONNECTION – EAGLES 2-2 (2-2)
Bramki: Marcin Szmuc, Kamil Szczepanki
Bardzo dobry , wyrównany pojedynek, a remis odpowiada temu, co działo się na boisku. Poza dwoma zdobytymi bramkami, Paweł Otachel trafił w poprzeczkę, a Marcin Simson w słupek. Dysponujący  młodszym  zespołem Connection też miało kilka okazji na dalsze bramki.