Trzecie wygrane Champions i Tarnovii

W swoim trzecim meczu po przejściu z over-40 do over-30 Divsion White w Pemier Soccer League, Champions zanotowali kolejne zwycięstwo – tym razem pokonali St. Charles White 5-4. Także doskonały start w tym roku zanotowałą Tranovia w over-30 Divison Red, która również w trzech spotkaanaich nowego sezonu zanotowała komplet zwycięstw. Wygrał takze Igloopol, a porażki doznała jedyne Wisła.

Over-30 Division White
CHAMPIONS – ST CHARLES CELTIC WHITE 5-4
Bramki: strzelili:Jelonkowski 2, Duniec, Fornalik, Sotello.
Oto  relacja Waldemara Kubiaka z tego spotkania

Po dość szybkim i zacietym meczu wygraliśmy 5-4.Bramki strzelili:Jelonkowski 2, Duniec, Fornalik, Sotello.
Juz na samym początku stworzyliśmy dwie sytuacje i mogliśmy objąć szybko prowadzenie, ale niestety nie strzeliliśmy, więc dostaliśmy przypadkową bramkę. Nie podcięło nam to jednak skrzydeł i nie rzuciliśmy się za wszelką cenę do ataku, ale zaczęliśmy skrzętnie budować akcje. Grając swoją piłkę doprowadziliśmy do wyrównania i jeszcze przed przerwą objęliśmy prowadzenie.
Na druga połowę wyszliśmy zbyt rozluźnieni i po paru min goście doprowadzili do remisu. A wiec w tym momencie spotkanie zaczęło się od początku, a goście wcale nie zamierzali oddawać pola gry i kilka razy znaleźliśmy się w opalach. Niemniej jednak to my byliśmy drużyną prowadzącą grę i po jednej z koronkowych akcji zdobyliśmy prowadzenie. Chwile później w polu karnym przeciwnika, Tomasz Duniec został sfaulowany i decyzja mogla być tylko jedna: wapno!! Rzut karny na bramkę zamienił Janusz Jelonkowski. Majac dwubramkową przewagę i niewiele minut do końca straciliśmy –  naszym zdaniem – kontrowersyjną bramkę ze spalonego. No cóż, gol jest golem my mamy grać a sędziowie sędziować……
A propos poziomu prowadzenia zawodów  przez sędziów, notabene legitymujących się polskim nazwiskiem- nie był najwyższy!!. Ale to może być moja subiektywna ocena??……
Jeśli chodzi zaś o drużynę Celtic, to bardzo dobra Irlandzka drużyna bardzo dobrze grająca w piłkę i świetnie przygotowana motoryczne. Bez wątpienia paru zawodników znalazłoby zatrudnienie w Champions. St. Charles Celtic to duży klub, posiadający trzy drużyny over-30 i w jednym zestawieniu tworzą bardzo silną ekipe , która może wygrać niemal z każdym w tej grupie wiekowej.

Over-30 Division Red
IGLOOPOL – STARE BYKI FC 4-0 (2-0)
Bramki: Rafał Łysek 2, Sylwek Piekło, Jarek Turek
Pewne zwycięstwo Igloopolu, chociaż przeciwnik nie należał do najsilniejszych. Na podkreślenie zasługują dwie bramka Rafała Łyska („Pedro”), który gra stopera, więc raczej rzadko znajduje się w polu karnym przeciwnika.  Jedna z bramek, a czwartą Igloopolu w tym dniu zdobył Łysek uderzeniem bezpośrednio z rzutu rożnego. Dobrze podkręcona (na dodatek pomógł sprzyjający wiatr) zrobiła kozła przed bramką i wpadła do siatki, pomimo rozpaczliwej próby obrońcy wybicia piłki z linii. Piękna bramka Jarka Turka, uderzeniem spoza 16-tki – w samo „okienko”:.

WISŁA – ST. CHARS CELTIC RED 1-3 (1-1)
Bramka: Marek Wiśniewski
Przeciwnik okazał się lepszy ,a jedyną bramkę zdobył dla Wisły wypożyczony z zespołu over-40 niezawodny Marek Wiśniewski.

BALCAN – TARNOVIA 1-2 (0-2)
Bramki: Janusz Gurgul z rzutu karnego,  Grzegorz Chmura
Grając  w osłabieniu (bez  Roberta Pudełko, a Maros Havran już w pierwszej połowie doznał kontuzji i opuścił boisko), Tarnovia potrafiła jednak uporać się z rywalem. Miała tylko 11 zawodników, czyli nikogo na zmiany.
Ale kilku okazji nie wykorzystano, dwie szanse na dalsze bramki miał Grzegorz Niemiec.