Tenisiści Polonii lepsi..

Trzeci mecz z serii amatorskich tenisowych spotkań Davis Cup-owych w Chicago zakończył sie zdecydowana wygrana Polonii. Po 10 singlach i 5 deblach mężczyzn, oraz deblu kobiet Polonia zwyciężyła z przewagą 7 setów.
Końcowy rezultat: POLONIA – LITWA 20-13 .

Rozegranych zostało łącznie dziesięć meczów singlowych i pięć deblowych mężczyzn, oraz po raz pierwszy debel kobiet, który zakończył się udanym debiutem naszych zawodniczek. Dynamicznie grająca para deblowa: Irena Powers i Małgorzata Jaworska zdeklasowały rywalki z Litwy wygrywając w dwoch setach 6-3, 6-2. Obok na korcie rywalizował maż Malgorzaty, Jarek Jaworski, który po równie efektownej grze w parze z Krzysztofem Złotnikiem wygrali pojedynek 7-5, 6-4.
img_97051
Irena Powers i Małgorzata Jaworska nie dały szans rywalkom       Foto – Maciek Jóźwiak

Polonia wygrała 11 z 20 rozegranych setów singlowych oraz 9 z 13 setów deblowych.
Na wyróżnienie zasługują Piotr Wardyński, Jacek Grabiec, Marek Guzowski oraz Wojtek Bubień, którzy zdobyli po 4 punkty dla zespołu Polonii, wygrywając swoje oba mecze singla i debla. Grzegorz Handzel po półtoragodzinnym, przegranym pierwszym secie zaledwie dwoma punktami w tie-breaku 10-8, odbił swoją porażkę w grze deblowej, roznosząc razem z Markiem Guzowskim przeciwną pare w niespełna godzinę 6-1, 6-2.
img_93971
Jeden z najsilniejszych punktów Polonii – Wojtek Bubień w akcji   Foto – Macoek Jóźwiak

Szczęście nie dopisało naszej drugiej rakiecie, Robertowi Lerce oraz Piotrowi Chowańcowi, który po zaciętej walce przegrał z swietnie grającym Vytantas Vaitkus 1-6, 5-7. Nie był to również moment szczytowej formy naszych seniorów, Leszka Kocjana oraz Marcina Januszkiewicza, którzy pomimo wielu popisowych akcji, polegli w dwóch setach. Miłą niespodzianka było wystąpienie znanego radiowo-telewizyjnego/reportera –  Sławka Sobczaka. Po prawie dwugodzinnej walce Sobczak razem w parze z Michałem Galickim ulegli mocnej parze litewskiej.

Ostatnim meczem dnia była solidna wygrana reprezentującego Polonie na pierwszej rakiecie, Pawła Gaińskiego, który wygrał swój mecz w dwóch setach 7-5, 6-4.
Po 3.5 godz. rywalizacji na korcie, impreza przeniosła sie do kafejki Five Seasons. Serwowano polski bigos, kiełbaski i inne smakołyki.
img_95022
Leszek Kocjan tradycyjnie uczestniczy w tego typu imprezach   Foto – Maciek Jóźwiak\

Już za miesiąc kolejna impreza Polskiego Związku Tenisowego w Chicago. kończąca rok tenisowy 2011. Będzie to coroczny turniej świąteczny “Jozwiak Holiday Bowl”, na który zapraszamy. Turniej odbędzie się w dniach 28-30 grudnia, a zgloszenia przyjmowane do 22 grudnia (tel. 773-750-8382)
Kategorie: Singiel i Debel Open Amatorow, Men’s 50+, 60+.