Kolejne wygrane Błyskawic, Tarnovia gra i grać będzie!

W Open Division Premier Soccer League bez zmian – obie Błyskawice ponownie pewnie wygrały swoje pojedynki. Dla pierwszego zespołu było to 11. zwycięstwo pod rząd i oczywiście umocniło zespół na prowadzeniu w Major Division. Wygrała także Błyskawica B, która mając dwa mecze zaległe  a przed tą kolejką tylko dwa punkty straty do Bodrost, pewnie niedługo obejmie prowadzenie w First Division. Grozi jej jednak  ubytek w składzie – z młodzieżowego zespołu już wracają do college niektórzy czołowi zawodnicy. W związku  z tym Błyskawica B mudi pozyczaż kilku zawodników z zespołu A. I tak było już w niedzielnym spotkaniu z Shogun B.

W sobotnich spotkaniach na uwagę zasługuje wygrana Tarnovii w over-30 Division Red z Torino. Tarnovia boryka się z problemami finansowymi (nie ma sponsora, sami zawodnicy pokrywają koszty związane  z grą w lidze), ale –  jak zapewnia Grzegorz Nemiec – Tarnovia gra i będzie grała. Wisła po słabej raczej grze zremisowała z Horsebox 2-2, chociaż miała kilka okazji do zdobycia zwycięskiej bramki.
Oto szczegóły”

Open Division

FC CHICAGO LEGENDS – BŁYSKAWICA A 1-4 (1-1)
Bramki: Bryan Meni 2, Phil Ede, Darien Lacrouche,
Pewna wygrana Błyskawicy, a jej przewaga zarysowała się szczególnie w drugiej połowie spotkania

SHOGUN WIND – BŁYSKAWICA B 0-4 (0-3)
Bramki: Tim Drous 2, Kevin Kozioł, Alex Kozioł
Powrócili z Polski bracia Koziołowie, ale  jeden  nich wraca do zespołu college, podobnie jak m., in. Artur Kielar. W sumie odeszło, lub odejdzie na sezon jesienny do zespołów college 7-8 zawodników.

Over-30 Division Red

TORINO – TARNOVIA 0-1 (0-0)
Bramka:  Rafał Grela
Tym razem było 13. zawodników do gry, ale byli ci najlepsi. Na dodatek dobrze ustawił zespól Janusz Gurgul, który wraz z Rafałem Greką tworzyli przednią linie. Jedyna bramka padła niedługo p orozpcozeciu druhgiej połowy.
Niestety – zgodnie w przypuszczeniami –  poprzedni mecz ligowy – z Horsebox został zweryfikowany jako walkower 3-0 dla Horsebox. Tarnovia nie mogła skompletować składu.

WISŁĄ – HORSEBOX UNKITED 2-2 (1-1)
Bramki: Norbert Sawicki, Piotr Sztafa
Dwukrotnie Wisła „goniła wynik:” – było kolejno  0-1, 1-1, 1-2 i 2-2.  W sumie remis odpowiada temu, co działo się na boisku, chociaż wiślacy mieli kilka okazji do rozstrzygnięcia spotkania na swoją korzyść.