Porażki Błyskawicy i Tarnovii

Nie powiodło się naszym zespołom Błyskawicy w Open Toornament i Tarnovii over-30  w Pucharze Premier Soccer League. W sobotnim pojedynku o trzecie miejsce Tarnovia przegrała 1-3 z Balcan. Tytuł w tej Dywizji zdobyło dość nieoczekiwanie Torino, wygrywając w dogrywce 2-1 z faworytem – Bulgaria SC.
W dzień później Błyskawica odpadła w półfinale Open Tournament. Odpadła jednak pechowo, rzutami karnymi.
Open Tournament
Półfinał

NAPERVILLE STRIKERS – BŁYSKAWICA 4-3 (2-2, 1-2) po dogrywce, w rzutach karnych
Bramki:Paul Kulvers 2, Philip Eide
Dwukrotnie Błyskawica prowadziła w tym meczu – 2-1 i w pierwszej połowie dogrywki 3-2. Niestety przeciwnik zdołał wyrównać i w karnych wygrał z naszym zespołem.  Zadecydowały dwa rzuty karne przyznane pochopnie gospodarzom, przy czym przynajmniej w przypadku jednej jedenastki, decyzja winna być odwrotna – rzut wolny dla Błyskawicy. Sędziowie w tym dniu wyraźnie pomagali Strikers, czyli zespołowi z Major Division.
Cały zespół Błyskawicy pomimo porażki (niezasłużonej) zasłużył na pochwałę, znakomicie w bramce spisywał  się Joe Lanera.
Pozostaje teraz pojedynek o III miejsce w Pucharze, który rozegrany zostanie za tydzień.

Over-30 Division Red

TARNOVIA – BALCAN 1-3
Bramka: Robert Pudełko
Zaczęło się dobrze, bo jż w 2 min Robert Pudełko zdobył prowadzenie dla Tarnoviil. Później jednak było już znacznie gorzej. O zasłużonej porażce zadecydowały braki kadrowe –  w sumie było zaledwie 11. zawodników do gry – z powodu kontuzji, doznanych w półfinałowym, przegranym meczu z Torino kontuzji doznali Rzucidło, Strzesak, Knapik; zabrakło także Gieronia, a Rafał Zieliński przyjechał  na mecz…. pięć minut przed końcowym gwizdkiem . Przez chwilę pokazał się także na boisku prezes Poloneza – Marek Rejdak.
W sumie był to słaby występ Tarnovii, kończący długi otwarty sezon. Przypomnę, z w rozgrywkach ligowych Premier Soccer League w over-30 Red Division Tranovia uplasowała się na trzecim miejscu.
Wśró szóstki arbitrów wyznaczonych do prowadzenia sobotnich finałów w over-30 Division znalazł się Zdzisław Kujawa, jedyny polski sędzia w tym gronie.