SuperPuchar dla Wisłoki

W najciekawszym pojedynku inauguracji trzeciego sezonu w halowej Europa League  Wisłoka w meczu o SuperPuchar pokonała Błyskawicę. Zacięta walka z przewagą mistrza ligi, ale Wisłoka dobrze się broniła  i przytomnie kontrowała. W nagrodę wygrała piękny puchar.

IMG950265Wisłoka po zwycięstwie nad Błyskawicą z Superpucharem

W lidze występują aż trzy zespoły Błyskawicy,  z tym że ich nazwy są umowne – np. zespole  under-23 występuje kilku starszych. W zamian w pierwszej drużynie tego klubu 22-letni Damian Pikul, a w zespole over-30  –  21-letni Michał Rogalski. Zawodnicy tych trzech drużyn zostali wymieszani, A czy wyjdzie to na korzyść, o ty przekonamy si e po kolejnych rundach sezonu. Podobnie e z Wisłą B – to właściwie Wisłą C, czyli nastolatkowie, 16-17-letni chłopcy a  Eagles B to  zespół under-17 z  AAC Eagles Soccer Academy.  Miłą  niespodziankę sprawiła Unia Chicago, która końcówkę otwartego sezonu miała słabą., W hali pokazała się z dobrej strony.

CZARNI JASLO – BH LILIES 7-2 (3-0)
Bramki: Patryk Szatko 2, Kamil Szczęśniak 2, Julek Rączka, Kuba Bielecki, Michał Szaflarski
Udany początek halowego sezonu w wykonaniu Czarnych Jasło, grających w pełnym składzie. Trener Tadeusz Ciężki miał do dyspozycji 18 zawodników. Przełomowy moment nastąpił jeszcze  w pierwszej połowie przy stanie 2-0. Grający w osłabieniu Czarni Jasło wyprowadzili przez Patryka Szatko i Michała  Szaflarskiego szybką kontrę, która przyniosła trzecia bramkę.  Przy stanie 6-0 nastąpił moment przestoju, co kosztowało zespół utratę dwóch bamek.  W s-mie jednak nie można narzekać.

3Y9A5374 3Y9A5374Bramka Patryka Szatko

3Y9A5475Bramka Kamila Szcześniaka

3Y9A5421Bramka dla BH Lilies

3Y9A5486Bramkarz Czarnych Jasło broni rzut karny. oniżej dalsze zdjęcia z tego spotkania

3Y9A52333Y9A5274IMG_2863-(2)Prezes Czarnych Jasło – Czesław Koszyk po długiej przerwie spowodowanej chorobą pojawił sie na meczu Czarnych ..na zdjęciu wraz z trenerem Tadeuszem Ciężkim                    Zdjęcia – Jacek Jówko
.
BŁYSKAWICA – WISŁOKA 1-2 (0-1)
Bramki: Heni – Taras Dedy, Roberto Avilas
Błyskawica miała więcej z gry, ale zawiodła strzelecko. Już w  pierwszych pięciu minutach zmarnowała cztery znakomite okazje do zdobycia gola. Natomiast  kontra Wisłoki, zwieńczona celnym uderzeniem z lewej strony w długi róg , dała jej prowadzenie. Błędy i mnożące się niewykorzystane sytuacje zemściły się. Wisłoka stworzyła mniej dogodnych sytuacji, ale potrafiła je zamienić na dwie bramki
Ostatnie pięć minut to nieustanny napór Błyskawicy, ale grająca ambitnie Wisłoka potrafiła dowieźć zwycięstwo do końcowej syreny.
– Wisłoka zawsze gra z sercem i zawsze tak będzie grała – powiedział prezes klubu Krzysztof Strzałka.
Wisłoce pomógł także doping sporej grupy jej  kibiców.

IMG950267Wisłoka z grupą wiernych kibiców w hali w Palatine

BŁYSKAWICA under-23 – WISŁĄ  2-4 (1-2)
Bramki:  Joe Freeman, Hubert Szelag – Mateusz Pytel, Ale Lulek, Konrad Mali-nowski, Piotr Łagowski
Wygrana Wisły, ale jej zwycięstwo nie było pewne niemal do ostatnich sekund. Przy stanie 3-2 ostatnie 1.5 min. to zamkniecie Wisły w zamku. Błyskawica grając  w końcówce z bramkarzem w polu, atakowała non stop i wyrównanie wydawało się być tylko kwestia czasu. W ostatnich sekundach Dawid Wiśniewski przechwycił jednak piłkę, wysłał w bój Alexa Lulka, który posłał piłkę do pustej bramki. Wygrała Wisła, którą w zastępstwie przebywającego jeszcze w Polsce Sławka Bakuna prowadził   Marek Wiśniewski
Błyskawica okazała się bardzo wymagającym rywalem – zwłaszcza kilku czar-noskórych zawodników zaskakiwało szybkością.
.

EAGLES B – WISŁA B 0-2 (0-2)
Bramki: Krystian Otapa, Dawid Banaś
W pojedynku dwóch młodzieżowych zespołów było sporo walki i na pewno dużo zaangażowania z obu stron. Eagles B to zespół 16-17-latków z AAC Eagles Academii, prowadzony przez Roberta Sempocha. Natomiast Wisła B, to właściwie Wisła C, równie młody zespół nastolatków, który prowadzi Łukasz Kędzior. Bardzo dobra postawa bramkarza Wisły – Dawida  Matyska.
Start w tej lidze będzie dla obu drużyn  dobrą nauką nauką na przyszłość – stwierdził Łukasz Kędzior. – Ale  trzeba być przygotowany na to, że w spotka-niach z dorosłymi drużynami, jeszcze nie jeden raz  możemy zapłacić.

POLONEZ – SOCKERS BLACK 3-2 (0-2)
Brramki: Wojtek Kapuścik 3
Trudny początek spotkania dla Poloneza. W spotkaniu z młodymi (18-19-latkowie) Sockersami  w grze w pierwszej połowie widać było różnicę wieku obu zepołów i w efekcie prowadzenie rywali 2-0.   Po przerwie musiano zmieni c taktykę – zaczęto grać szybciej i to pomogło. Hat trick Wojtka Kapuścika zadecydował o wygranej. Zespół wystąpił niemal w pełnym składzie, jedynie be Łukasza Paśko.

JAGIELLONIA – STING FC 3-2 (1-2)
Bramki: Paweł Ściepuk 2, Łukasz Borys
Trudny mecz Jagiellonii na starcie rozgrywek. Sting  dwukrotne prowadził – 1-0 i 2-1, ale w końcówce dwa trafienia zanotowała  „jaga”. Z przebiegu gry wygra-na Jagiellonii zasłużona – rywale głównie się bronili, atakując z kontr. Trener Darek Pawlik miał do dyspozycji 14 zawodników.

EDGEWATER CASTLE S.C. –  UNIA CHICAGO 2-3 (0-2)
Bramki: Dominik Wardzała, Łukasz Mkołajczak, Magteusz Barhan
Miłą niespodziankę sprawiła Unia Chicago,  Młody zespół pokazał agresywną grę  i wygrał zasłużenie. Kilku dalszych okazji strzeleckich nie wykorzystał Łukasz Mikołajczak. Obowiązki trenera objął Wojtek Piotrowski, który w przeszłości już prowadził Unke.  Nie zawiodła frekwencja, co też cieszy.
BŁYSKAWICA over-30 – S.C. MOŁDOVA 1-4