Stal Mielec i Zagłębie wciąż bez porażki

W czwartej kolejce  halowej ligi National kolejna wygrana lidera Stali Mielec, lidera grupy niebieskiej First Division. Kolejne, wysokie zwycięstwo odniosło Zagłębie w kolejnych polonijnych derby. Tym razem Warta B wysoko przegrała z Zagłębiem Stal Mielec. W Major Divsion jedyne Warta A zdobyła punkt, dość szczęśliwie, bowiem na 4 min, przed końcem przegrywała 2-6, później nawet  3-7, a bramkę na wagę remisu (na 7-7) zdobył na 3 sek. przed końcem Łukasz Żukowski.
Wisła pomimo iż prowadziła 2-0,  przegrała z Albanian Stars 3-5, natomiast Podlasie doznało czwartej z rzędu porażki. Jak się dowiaduje,  do zespołu powrócą jednak najlepsi – na czele z Robertem Sztejnem, Łukaszem Kluski   i Andrzejem Kamińskim, by ratować zespół przed degradacją.
Oto szczegóły.

WARTA A – CHICAGO PRIDE 7-7 (1-2)
Bramki: Łukasz Żukowski 3,  Mogil Ojulari 2, Stanisław Radzik, Trajan Majer.
Dopiero ostatnie cztery minuty w wykonaniu Warty zasługują na pochwale. Rzucono się wówczas do odrabiania strat – w ciągu dwóch minut zdobyto cztery bramki. Ostatnia, wyrównująca padła po rzucie wolnym egzekwowanym przez Trajana Majera, Piłkę po jego strzale skierował do siatki Łukasz Żukowski.

hala-ewarta-chciago-prid Z meczu: Zagłębie – Warta B 9-2                                Foto – Jacek Jówko

WISŁA – ALBANIAN STARS 3-5 (2-1)
Bramki: Kamil Laszczkowski, Kuba Gurgul, Piotr Lagowski
Wisła prowadziła 2-0, by na kilka sekund przez przerwą stracić pierwszą bramkę. O porażce w pewnym stopniu mogła zadecydować taktyka  – przy prowadzeniu 2-0, nadal prowadzono otwartą grę zamiast cofnąć siei nastawić na kontrę. Słabość Wisły uwidaczniała się zwłaszcza, gdy w grze była trzecia piątka.

hala-wisla-albanianWśłacy mobiluzuja się do walki w meczu z Albanian Stars                       Foto – Jacek Jówko

PODLASIE – REPUBLIKA SRPSKA  4-5 (1-1)
Bramki: Nathan Bowman, Patryk Pliszka, Krystian Maślak, Martens Greer z rzutu karnego.
Kolejny, słaby mecz Podlasia. Poza brakiem zgrania widać było brak większego zaangażowania. W Major Division trzebw walczyć o każdą piłkę.

ZAGŁĘBIE – WARTA B 9-2 (4-1)
Bramki: Łukasz Borys 5, Rafał Borys 2, Wieslaw Ras, Krzysztof Kawa
Pełna kontrola gry przez Zagłębie, które prowadziło kolejno 3-0, 3-1, 6-2, 9-2. Bracia Borysowie zdobyli w sumie aż siedem bramek.hala-zaglbie-warta-b

Walka o piłkę pod bandą w meczu: Warta A – Chicago Pride 7-7 Foto – Jacek Jówko

STAL MIELEC –  WINGED BULL 3-2 (1-1)

Bramki: Marcn  Niedźwiecki, Oskar Gasecki, Marcin Aleksiejczuk,

Trudy mecz lidera, rywale bardzo szybcy sprrawiali sporo kłopotów naszej defensywie. Po przerwie bylo najpierw 2-1 a wkrótce 3-1 i sprawa została w praktyce  przesądzona.