Srebrna Patera już własnością Wisły

Coroczny mecz o Srebrna Paterę, ufundowaną przez Klub Sportowy Zagłębie Sosnowiec u Chicago był ozdobą wieczoru w siódmej kolejce sezonu halowej National Soccer League. Prowadzone w szybkim tempie spotkanie stało na wysokim poziomie, ale mimo wysokiej wygranej Wisły 7-2 nie przynosi ujmy pokonanym Czarnym Dunajec. Wygrywając trzy razy z rzędu, Wisłą tym samym zdobyła na własność to trofeum.

Srebrną  Peterę z rąk Pawła Batusiak odbiera kapitan Wisly – Piotr Łagowski. Z prawej trener Wisły – Sławek Tkacz

Relację prezesa Zagłębia Pawła Bartusiaka z tego spotkaina zamieszczamy poniżej.

W innym meczu Champions Division wygrała łatwo Warta A, która nie miała godnego siebie rywala. Piłkarze Warty A aktualniena drugiej pozycji ze stratą jednego punktu do lidera – Albanian Stars.
Polonijne derby w Major Division pomiedzy HDS Eagels i Wisła B przyniosły spodziewany raczej sukces HDS Eagles, a Wisła pozostaje jedynym zespołem bez zdobyczy punktowej. W innych derby Jagiellonia wygrala z Wartą B. W czołówce tej dywizji brak polskiego teamy, najwyżej, na czwartym miejscu znajduje się Warta B.

Champions Division

WARTA A – REAL MICHOACAN 8-3 (4-0)
Bramki: Jesus Ocheoga 2, Mario Alvarez 2, De La Cruz 2,  Wiliam Butler, Adrian Ortiz
Przeciwnik słaby, a pojedynek przebiegał pod dyktando Warty, która prowadziła już 8-0 i dopiero w końcówce rywale zdobyli trzy bramki. Inna sprawa, że od stanu 4-0 piłkarze Warty – mając zapewnione zwycięstwo – raczej zabawiali się piłką, a mimo to potrafili strzelić jeszcze cztery bramki.

CZARNY DUNAJEC – WISŁA CHICAGO 2-7 (1-5)
Bramki:Kamil Szczęśniakl, Przemyslaw Koziar – Konrad Malinowski 3, Alex Lulek 2, Mateusz Pytel, Konrad Ślęczka.

Bardzo interesujące spotkanie obejrzeli kibice zgroma-dzenie w hali Odeum w ramach halowej ligi National Soccer League, które było jednocześnie spotkaniem o Srebrna Paterę – jako trofeum w Noworocznym Meczu Otwarcia Sezonu. Po raz drugi na przeciwko siebie sta-nęły zespoły Czarnego Dunajca i Wisły Chicago. Po-nownie –  tak jak w roku ubiegłym –  lepszym zespołem okazała się Wisła Chicago, wygrywając  tym razem 7-2. Było to kolejne, a zarazem trzecie z rzędu zwycięstwo Wisły w tej prestiżowej rywalizacji,  co spowodowało, że Srebrna Patera jako trofeum w Noworocznym Meczu Otwarcia Sezonu powędrowała na stale do tego Klubu. Mecz był bardzo interesującym widowiskiem i prowadzony był w bardzo szybkim tempie
Wynik spotkania otwiera w 6 min Wisła po bramce Mateusza Pytla, a następnie w 11 min podwyzsza na 2-0 po strzale Konrada Malinowskiego. Czarny Dunajec nie odpuszcza i już 2 minuty później zdobywa kontaktowa bramkę, a jej strzelcem jest Kamil Szczęśniak.

Wydawało się, że remis wisi w powietrzu, ale niestety w tym momencie zawodnik Czarnych wędruje na ławkę kar. Gra Wisły  w przewadze początkowo nie przynosi efektu bramkowego, ale prawie pod koniec odbywanej kary przez zawodnika Czarnych zdobywa bramkę na 3-1. Chyba trochę to podłamuje zawodników Czarnego Dunajca, którzy jeszcze do przerwy tracą kolejne dwie bramki i po pierwszej połowie mamy 5-1 dla WisłySzósta bramka dla wisły jej strzelcdem Alex Lulek
Po przerwie do głosu dochodzą zawodnicy Czarnego Dunajca i już w 3 min drugiej polowy po strzale Przemysława Koziara zdobywają druga bramkę. Niestety kolejne dwie są już autorstwa Wisły.
Stało się faktem, że po emocjonującym spotkaniu Wisła Chicago wygrywa zasłużenie spotkanie o Srebrna Paterę i dokonuje tego trzeci raz z rzędu. Gratulujemy !!!

Szósta bramka dla Wisly, jej strzelcem jest Alex Lulek

Konrad Malinowski zdobywa swoją trzecią w tym dnu, a zarazem siódmą bramkę dla Wisły’

W boksie Czarnego Dunajca…

Najlepszym zawodnikiem tego spotkania MVP został wybrany zdobywca trzech bramek dla Wisły Chicago Konrad Malinowski.

Konrad Malinowski – MVP spotkania

Zwycięski zespół Wisły z trofeum...

Zdjęcia –  Paweł Bartusiak

W tabeli na czele Albanian Stars  16 pkt przed Wartą A 15 pkt;….5. Wisła A 12 pkt; 7. Czarny Dunajec 7 pkt

HDS EAGLES – WISŁĄ B 3-1(1-0)
Bramki: Belgo 2, Inviatan – Oscar
– Przerwaliśmy złą passe, cieszy to, zwłaszcza że mieli-śmy tylko dwóch zawodników na zmiany – powiedział trener HDS Eagles  Łukasz Szpara.
-To kolejny mecz, w którym nie wykorzystaliśmy szansy na wygranie – odpowiedział trener Wisły B  Piotr Szta-fa. – Jestem trochę zawiedziony. Gdybyśmy gali  więcej piłką, to mogliśmy ich „zabiegać”. Ale cóż, gramy dalej…

JAGIELLONIA – WARTA B  3-2 (1-0)
Bramki: Paweł Ściepuk, Wołodia, Mateusz Kowalski  – Cesar Franco, Salvador Discaino
Jagiellonia cały czas prowadziła – kolejno 1-0, 2-0, 2-1, 3-1 i dopiero na 15 sek. przed końcem – grając w prze-wadze – Warta B zdobyła kontaktową bramkę.
– Był to nasz najlepszy mecz w sezonie, walka od początku do końca – podsumował bramkarz „jagi” – Wojtek Siwik. Nawiasem mówiąc sam sobie we-pchnął piłkę do siatki przy utracie drugiej bramki,  ale w całym spotkaniu spisywał się bardzo dobrze. Natomiast Warta B – zdaniem prezesa  klubu Joe Telucha – zagrała najsłabszy mecz w hali. Uważa, że Jagiellonia była do ogrania.