Srebrna Patera dla Zagłębia, Warta coraz lepsza

Zgodnie z oczekiwaniami w Major Division halowej ligi National Wisła gładko uległa Adrii; wygrała natomiast Warta, która umocniła się na drugim miejscu, mając tylko 2 punkty straty do lidera. Warta zapowiada walkę o mistrzostwo.
Najważniejszym wydarzeniem 10. kolejki w lidze National był jednak doroczny noworoczny mecz otwarcia o Srebrna Paterę pomiędzy Stalą Mielec i Zagłębiem. Przyniósł on sukces Zagłębiu, które wygrało derbowy pojedynek w First Division 3-1. W ten sposób zrewanżowało się  Stali za ub. porażkę 0-2. Był to już szósty pojedynek o Srebrna Paterę. Wcześniej trofeum to zdobywały kolejno zespoły Zagłębia II, Zaglebia I, Podlasia i dwukrotnie  Stal Mielec (w 2011 roku po ligowym meczu z Zagłębiem 6-6 i w 2012 roku).

Zespoły Zagłębia i Stali Mielec po piątkowym spotkaniu Otwarcia Sezonu         Foto – Jacek Jówko

ADRIA – WISŁA 5-0 (4-0)
Młodzi piłkarze Wisły (z 13. obecnych na meczu, ogromna większość stanowili chlupcy 15-16-letni)  przegrali to spotkanie już przed meczem. Wyszli bowiem do gry bardzo stremowani słąwą rywala i w efekcie po pięciu minutach przegrywali już 3-0. Później było już lepiej, a nawet dwukrotnie  młody Marcin Laszczkowski znalazł sę  sam na sam z bramkarzem, ale bak rutyny spowodował, ze nie potrafił zdobyć honorowej bramki.
Wisłę czekają obecnie 3 tygodnie przerwy (za tydzień walkower z zwieszonym przez Ligę Hellenic United za dwa tygodnie walkowefr z B-H Lilies, a za trzy tygdonie Puchar Narodów).

WARTA – TIRANA 3-2 (2-0)
Bramki: Armn Music 2, Juan Garcija
Warta gra coraz lepiej i zasłużenie pokonała Tiranę. Cały czas prowadziła w tym meczu – 2-0, 3-1, a drugą bramkę straciła grając w osłabieniu.
Bardzo udany debiut Mario Hernandeza, zawodna szybkiego, walecznego, doskonałego technika.
Prezes Warty Joe Teluch zapowiada na play off dalsze wzmocnienia.

First Division

ZAGŁEBIE – STAL MIELEC 3-1 (1-1)
Bramki: Jakub Cybul, Jose Gabilanez, Łukasz Borys – Mirek Wojtyło
Te derby mają już swoją tradycje i zawsze przynoszą interesujące widowiska.. Nie inaczej  było w piątek. Pierwsza polowa to prawdziwe piłkarskie  szachy z obu stron., Prowadzenie dla Stali uzyska ł z rzutu wolnego Mirek Wojtyło, wykorzystując złe ustawieni zarówno muru, jak i bramkarza. Jeszcze przed przerwa wyrównał  Jakub Cubvyl uderzeniem głową. Po zmianie stron już dość wyraźna dominacja Zaglebia, chociaż dwie dalsze bramki padły dopiero w końcowych minutach spotkania. Tak więc zasłużona wygrana Zagłębia  i przechodnia Srebrna Patera na rok powędruje do Zagłębia.
W Stal Mielec zabrakło dwóch czołowych zawodników – kontuzjowanych Sebastiana Mielcarka i Waldemara Gołąbka.