Srebrna Patera dla Wisły, Wisłoka również w półfinale

Dopiero w ostatniej kolejce regularnego sezonu doszło do noworocznego  pojedynku „O Srebrną Paterę’”  klubu Zagłębie  Chicago.. Oto w polonijnych derby w Major Division,  w ramach ostatniej kolejki regularnego sezonu halowej ligi National,  Wisla A pokonała Wartę Blue 6-5. Ten wynik nie zmienił końcowego układu pierwszych miejsc  w sekcji niebieskiej przed niedzielnymi play offs. Warta Blue zajęła pierwsze  miejsce, a Wisła A – drugą lokatę.

Warta Blue i Wisla A przed spotkaniem o “Srebrną Paterę”

Prezes Zagłębia Chicago – Paweł Bartusiak przekazuje zespołowi Wisły Srebrną Patere

Miłą niespodziankę sprawiła w First Division Wisłoka, która rzutem na taśmę awansowała na pierwsze miejsce w red section i dzięki temu  w niedzielnych play offs zacznie grę od półfinału. Pierwsze miejsce w sekcji na mecie sezonu daje automatycznie awans do Major Division na następny sezon, ale za wcześnie jeszcze  spekulować, czy Wisłoka będzie chciała grać w najwyższej klasie rozgrywkowej,
Oto szczegóły z ostatniej kolejki regularnego sezonu

WISŁA A – WATA BLUE  6- (4-1)
Bramki: Dawid Wiśniewski 2, Jorge Alvarez 2, Łukasz Szczęśniak, Marek Szczęśniak, Eryk Karkut –  Mario Alvarez 2, Alex Monteon,2,  Revel Obilo
Bardzo dobry mecz , szybko zmieniające się akcje i końcowy wynik nie-pewny do ostatnich sekund . Prowadzenie uzyskała Warta 1-0, ale później było kolejno; 1-1…5-1,5-2 5-3, 6-3, 6-4, 6-5. Na wyrównanie zabrakło czasu

Oto relacja z tego spotkania przekazana nam przez Pawła Bartusiaka, prezesa Zagłębia Chicago

/…/ Początek IX edycji NOWOROCZNEGO MECZU OTWARCIA SEZONU należał do zawodników o nazwisku ALVAREZ. Mecz otwiera zdobyciem przepięknej bramki zawodnik Warty Mario ALVAREZ ale po niespełna 3 minutach wyrównuje zawodnik Wisły Jorge ALVAREZ. Był to okres gry, w którym Warta atakowała, a Wisła groźnie kontratakowała. O ile kontrataki Wisły nie kończyły się bramkami na samym początku spotkania, o tyle niefrasobliwość w poczynaniach obronnych Warty przynosiły już kolejne bramki dla Wisły. Mądra gra wiślaków przenosi w efekcie kolejne bramki w pierwszej połowie KARKUTA, WIŚNIEWSKIEGO i samobójcze trafienie obrońcy Warty.
Poważna zaliczka z pierwszej połowy wydawała się bagażem nie do odrobienia dla Warty. Gdy bramkę na 5-1 zdobywa SZCZESNIAK wydaje się, że jest już po meczu. Nic bardziej mylnego, bowiem kolejne trafienia są dziełem zawodników Warty. Mario ALVAREZ najlepszy zawodnik Warty strzela po raz drugi , do tego Alexis MONTEON i robi się bardzo nerwowo dla Wisły. Kto wie jak potoczyłyby się losy tego spotkania, gdyby nie bramka Dawida WIŚNIEWSKIEGO na 6-3. Wisła odskakuje na trzy bramki i pogoń Warty mimo, ze zdobywa kolejne dwie bramki, wycofuje bramkarza na 3:24 przed końcem spotkania nie przynosi efektu. Stało się faktem, że IX edycje

Zwycięski zespół Wisły A...

NOWOROCZNEGO MECZU OTWARCIA SEZONU wygrywa SAC Wisła Chicago.
Najlepszym zawodnikiem spotkania  (MVP) wybrany został zdobywca dwóch bramek dla Wisły Dawid WIŚNIEWSKI. Na pochwalę zasługują także:  wspomniany wcześniej Jorge ALVAREZ – rewelacyjny początek, świetny przegląd sytuacji, być może zabrakło mu trochę sił w końcówce; Łukasz SZCZĘŚNIAK – zdobywca jednej z bramek, nieustępliwy, bardzo waleczny oraz Przemysław ZABIELSKI – kto wie czy nie dzięki jego postawie w samej końcówce spotkania Wisła mogłaby cieszyć się ze zwycięstwa,
W szeregach Warty bez wątpienia najlepszym zawodnikiem był Mario ALVAREZ, zdobywca dwóch bramek. /…/
,
PSL SELECT – WEARTA RED 10-4 (-1)
Bramki: Rafael Albortoni 2, Damian Ramirez,  Marcelo Abejal
Wprawdzie Marcelo Abejal uzyskał prowadzenie dla Warty Red, ale później dominowali rywale. Warta Red miała tylko dwóch zawodników na zmiany, co też miało swoje znaczenie. Po tej porażce Warta Red spadła na ostatnie, szóste miejsce w red section i została zdegradowana do First Division.

Sekcję czerwoną wygrali Chicago Stars 40 pkt przed Albanian Stars 39 pkt i Bosmia-Hercegowiną 28 pkt (te trzy zespoły awansowały do play offs);…6.Warta Red 29 pkt;
W sekcji niebieskiej najlepsza Warta Blue 35 pkt przed Wisłą A – 30 pkt i Chicago Fire u-23 – 25 pkt (awans tej trójki do play offs)

STAL MIELEC- WISŁA B 5-7 (1-4)
Bramki: Ryszard Surdel, Marcin Alksiejczuk, Mariusz Suchy, Zbigniw Mazdaj, Mariusz Boroń – Artur Giedroyć 3 , Konrad Malinowski  2,  Dawid Tapa, Eryk Pławiński
Zasłużone zwycięstw drugiego zespołu Wisły, który już po sześciu minutach prowadził 4-1. Po przerwie Wisła nieco odpuściła i tę połowę wygrała Stal. W końcówce widać było przewagę młodości – Wisła grała szybciej, mielczanie – wolniej.

OLYMPIAKOS  CHICAGO – WARTA WHITE 2-5 (1-3)
Bramki: Alex Gomez 4, Roberto Herrera
Olympiakos zaczął  czwórkę i w grając w osłabieniu… zdobył powadzenie. Później jednak wszystko wróciło do normy i pewna wygrana Warty White,.

HNK PRIMORAC – JAGIELLONIA 2-5 (1-3)
Bramki:  Łukasz Borys 4, Piotr Sztafa
Udanym występem zakończyła Jagiellona halowy sezon. Wygrana nad ze-społem , który awansował do play off cenna, zwłaszcza że „Jaga” miała tylko 8 zawodników, a po skręceniu kostki w pierwszej połowie przez Mateusza Wieloboba, na placu pozostała siódemka. Kolejny popis strzelecki  Łuksza Borysa.

ALBANIA FC – WISŁOKA 2-4 (0-2)
Bramki: Wiesław Rak, Jarek Cnota, Kacper Dwojak, Wołodija Pawlikowski
To co jeszcze niedawno wydawało się niemal niemożliwe, stało się faktem. Wisłoka wygrała z dotychczasowym liderem swojej sekcji Albanią FC  i za-kończyła sezon na pierwszym miejscu. Oba zespoły na mecie miały iden-tyczny bilans punktowy, także bilans pojedynków między nimi był remisowy. O wyższym miejscu Wisłoki zadecydowała mniejsza ilość  porażek z zespołami tej samej grupy.
Był to najlepszy mecz w halowym sezonie Wisłoki. Prowadziła już 4-0 i dopiero w końcówce rywale zdobyli  dwie bramki. Zdaniem obserwatorów tego spotkania, gdyby nie pomyłki sędziowskie, wynik byłby znacznie wyższy.

DĄBROVIA – TSC 5-7

W  red section na  mecie Wisłoka 5 pkt przed Albania FC  35 pkt  i HNK Pri-morac 29 pkt; 5. Jagiellonia 11 pkt; 6. Dąbrovia 10 pkt (spadek do Second Division)
Blue section wygrałą  Warta White 39  pkt przed Wisłą B 36 pkt i FC Koso 27  pkt;… 4. Stal Mielec 23 pkt