Sparringi… sparringi

Zgodnie z zapowiedzią, podczas ostatniego marcowego weekendu rozegrano kilka spotkań sparringowych, Zaskakaujące jest wysoka wygrana Czarnego Dunajca nad pierwszym zespołem Wisły.
CZARNI JASŁO – SZAFLARY 4-3 (0-2)
Bramki: Łukasz Pieniążek z rzutu karnego, Kamil Szczepański, Łukasz Szczęśniak, Alex Way – Wojtek Gąsienica, Alex Budac
Szaflary zaczęły w dziesiątkę,  ale to one w pierwszej połowie prowadziły 2-0. Oba zespoły miały zresztą problemy kadrowe – Czarni Jasło całe spotkanie grali „gołą” jedenastką. Wart odnotowania fakt, że rzutu karnego nie wykorzystał Alex Budac.
W  sumie spotkanie stało na przeciętnym poziomie.

WISŁOKA – EAGLES over-30 7-2
Bramki: Mateusz Woch 3, Wojtek Kania, Wołodia, Łukasz Szpara i samobójcza  – Michał Wiśniewski, Kuba Piotrowski
Wysoka wygrana Wisłoki, ale Eagles oevr-30 wystąpił w osłabionym składzie, bowiem część jego zawodników uczestniczyła w tym samym dniu w turnieju halowym w Palatine., Gym niemnej tak wysoka wygrana Wisłoki w pelni zasłużona .W zespole poakzał się przybyły ostatnio z Polski Damian Pociask, b. piłkarz Chemika Pustków, Ropczyc i Debicy. Zdaniem Łukasza Szpary, czołowego zawodnika Wisłoki, zespół powinien na wiosnę powalczyć o podium w Stawski Socccer League.

WISŁĄ – CZARNY DUNAJEC 1-6 (1-6)

Bramki: Piotr  Łagowski – Paweł Rychtarczyk 3, Kyle Breitenbach 2, Tomek Cikowski

Zaskakujący wynik w sparringu Wisły (Major Division NSL) z mistrzem Lowell Foods Liga Pohalańska – Czarnym Dunajcem. Wygrana Czarnego Dunajca przesądzona została już w pierwszych 15 minutach, podczas których grający z silnym wiatrem zespół z Południa zdobył cztery bramki. Po przerwie przeważała Wisła, ale nie wykorzystała kilku 100-proc. Sytaucji. Jedyną bramkę zdobyła dopiero przy stanie 0-6. Zdaniem Czarnego Dunajca, była to bramka samobójcza.

Trener Wisły Marek Wiśniewski miał aż 20 zawodników do gry, Czarni tylko 13, ale w zasadzie pokazali się wszyscy najlepsi na czele bramkarzem nr 1 ligi w poprzednim sezonie – Kyle Pierch . Dla Czarnego Dunajca było to pierwsze wyjście na otwarty teren po zimowej przerwie. Dalszych sparringów przed startem ligi Czarni niee przewidują. W planie maja kilka treningów, a za taki można będzie chyba także uznac ich pierwszy mecz ligowy w rundzie wiosennej –  z Ratułowem.