Błyskawica wygrała „2015 National Indoor Championship”

Dwa nasze kluby reprezentowały Polonię w silne obsadzonym, dorocznym turnieju halo-wym w Palatine, tzw. „2015 National Indoor Championship”. Eagles, który czterokrotnie pod rząd wygrał ten turniej w kat open i w tym roku był faworytem . Oba nasze zespoły wygrały swoje spotkania grupowe i z pierwszych miejsc awansowały do półfinałów. Tam uporały się  z kolejnymi rywalami i w ten sposób w finale doszło do polonijnej potyczki: Eagles – Błyskawica. Po meczu zakończonym  remisem 4-4, w dogrywce „złotego gola”  zdobyła Błyskawica. Tym samym Błyskawica zrewanżowała się „orłom” za ub. roczna po-rażkę w półfinale tego turnieju.
Oto wyniki

KATEGORIA OPEN

Spotkania grupowe:
Eagles – Des Point 10-2; Eagles – Untouchables 4-2; Eagles- Youngstown Nighthawks  Grey 2-0
Błyskawica – Now Lads   4-0;    Błyskawica – Hispano All Stars 3-0; Błyskawica – Youngs-town Nighthawks Navy 5-1

PÓŁFINAŁY
Błyskawica – Untouchables 4-1; Eagles – Hispano All Stars  7-4

FINAŁ
Błyskawica – Eagles 5-4 (w dogrywce)
Bramki: Tim Coon 2, Michał Banaś, Tomek Ratajczak, Nick Tucase – Alex 2, Michael Ka-pusta, Marek Golik
Finałowe spotkanie było niezwykle zacięte i wyrównane. Pierwszą bramkę zdobyła Bły-skawica, później Eagles wyrównał a 1-1,  kolejno prowadził 2-1, 2-1, 2-2, 3-2, 3-3, 4-3  i w końcówce Błyskawica uzyskała czwartą bramkę i w ten sposób doszło do dogrywki. W niej już w 3 min padła „złota bramka”, która przesądziła o sukcesie Błyskawicy, Dogrywka przeprowadzona była nietypowo – po dwóch graczy w polu  z każdej drużyny plus bramkarz