Sparringi… sparringi

W tygodniu przed Labor Day mamy w planie kilka sparringów. Zaczęli we wtorkowy, gorący wieczór Czarni Jasło, którzy zmierzyli się z mistrzem ligi  Metropolitan – Schwaben.

CZARNI JASŁO – SCHWABEN 1-8 (1-2)
Bramka: Marek Szczęśniak
Konfrontacja mistrza ligi Metropolitan z mistrzem Stawski Soccer League, wypadła – jak sam wynik wskazuje – zdecydowane na korzyść Schwaben.  Czarni Jasło mieli tylko 12. zawodników, a w dodatku już na wstępie Marcin Pieniążek doznał kontuzji, tak że zespół grał w bardo trudnych warunkach pogodowych bez zmian.  Po przerwie zabrakło  sił i bramki się posypały.
– Taki zimny prysznic w upalny wieczór przed startem ligi przyda się chłopcom – skwitował trener Czarnych Jasło Tadeusz Ciężki.
Był to  drugi i zarazem ostatni sparring Czarnych Jasło przed nowym sezonem, który w Stawski Soccer League rusza  8 września.

HALNY – CZARNI CZARNY DUNAJEC 2-5 (2-1)
Już w pierwszej minucie spotkania Czarni – wykorzystując błąd obrony Halnego – zdobyli prowadzenie. Później Halny prowadził 2-1, ale zdaniem trenera Waldemara Głucha – zamiast skutecznie  się bronić, próbowano atakować i zdobywać kolejne bramki.   A Czarni znani są z doskonałych kontr.
Kolejny mecz Halnego, szósty  w serii sparringów – już w piątek 30 bm.

JAGIELLONIA – HALNY 0-1 (0-1)
Halny – po remisie w pierwszym meczu z Jagiellonią –  tym razem w kolejnym., ostatnim przed sezonem sparringu wygrał z tym zespołem w piątkowym pojedynku 1-0. Jedyna bramka padła w pierwszej połowie, którą Halny grał w dziesiątkę. Poszła kontra, zakończona celnym trafieniem Alexa Alyaly. Dopiero po przerwie doszedl Oskar i w ten sposób Halny skompletować 11 zawodników.
Jaga zagrała najsłabiej spośród wszystkich swoich sparringów.
Był to koniec długiej serii dla obu zespołów  – Jagiellonia przed startem do sezonu w Stawski Soccer League rozegrała 6 sparringów, odnosząc cztery zwycięstwa , mając jeden remis i jedną porażkę  na koncie: Halny przed rozpoczęciem rozgrywek w Lowell Foods Liga Podhalańska  rozegrał aż 7  spotkan,  wygrywając sześć  i jeden  mecz przegrywając.