Russian Bears bliżej finału

Pierwsze półfinałowe pojedynki w play off Polonijnej Ligi Siatkówki nie przesądziły o układzie par finałowych. W pierwszym meczu tylko w pierwszym secie górowali siatkarze AAC Eagles, później kontrole przejęli Russian Bears i wygrali całe spotkanie 3-1. Bardzo wyrównany był drugi pojedynek. Początkowo zanosiło się na gładką wygraną Zaxidu, który w pierwszej partii wprost rozgromił rywala. Ale później gra się wyrównała i dwa następne sety padły łupem Vantage. Czwarta partia po zaciętym przebiegu dla Zahidu i także ti-break dla tego zespołu, ale w nieznacznym stosunku 15-13. Zatem końcowy rezultat – 3-2 dla Zaxidu UA.

Oto wyniki pierwszych spotkań 1/2 finału:
Zaxid UA – Vntage 3-2
Russian Bears – AAC Eagles 3-1
Tak więc przed rewanżami za tydzień bliżej finału są siatkarze Russian Bears, natomiast o drugim finaliście zadecyduje zapewne lepsza dyspozycja dnia.
W play off gra toczy się do trzech wygranych setów. O awansie do finału zadecyduje bilans dwóch spotkań.