Remis na szczycie, Schwaben liderem

Oczekiwany z zainteresowaniem pojedynek na szczycie pomiędzy prowadzącymi w tabeli Major Division ligi Metropolitan Hellenic i Eagles zakończył się remisem. Skorzystał na tym Schwaben, który wygrał 4-1  i został samodzielnym liderem. Być może sprawa tytułu rozstrzygnie się dopiero w ostatniej kolejce w spotkaniu Eagles ze Schwaben. Szanse na tytuł mają jeszcze Sockers, a także Hellenic, które – przypomnijmy – w I kolejce pokonało Schwaben. W niedzielę szczęśliwie zremisowało z Eagles, a duży w tym udział mieli sędziowie, wyraźnie ferujący Hellenic. Ostatnie minuty spotkania Eagles grał w osłabieniu, a ostatnie 40 sek. nawet w trzech – przeciwko sześciu zawodnikom Hellenic, które wycofało bramkarza. Dopiero na 20 sek. przed syreną rywale zdobyli wyrównującą bramkę.
Oto szczegóły i aktualne tabele

EAGLES – HELLENIC 4-4 (1-1)
Bramki: Kuba Gurgul, Dawid Otachel, Marek Golik, Al Barros
Dramatyczny przebieg mało to spotkanie. Kolejno było 1-0, 1-1, 1,2, 2-2, 3-2 i kiedy pomimo gry w osłabieniu, Marek Glik podwyższył na 4-2, wydawało się, ze sprawa jest przesądzona, zwłaszcza iż do końca pozostało tyko 3 minuty. Niestety wówczas do akcji wkroczyli sędziowie, który zresztą od początku nie widzieli przewinień Hellenic, a dostrzegali prawdziwe i urojone wykroczenia „orłów”. Najpierw 4 minuty zarobił Rodrigez, a następnie 2 minuty Golik i ostatnie 40 sek. Eagles grał tylko w trójkę przeciw szóstce rywali. W efekcie na niespełna 20 sek. przed końcem padła wyrównująca bramka. Na pewno panowie sędziowie wypaczyli wynik spotkania.
Pozostaje teraz wygrywać wszystkie mecze i budować jak najlepszy stosunek bramek. Szanse na obronę tytułu nadal są!
W pozostałych spotkaniach: Kickers – Sockers 3-4; Vikings – Green-White 1-2; Zrinskki – Lions 2-3; Schwaben – International 4-1

Bramki: Wojtek Kapuścik 3, Stanislav Medvec
Słabe spotkanie „Orłów Makówki” . O porażce zadecydowały niewykorzystane sytuacje – kilkakrotnie zawodnicy Eagles szli w przewadze 3-2 a nawet 3-1 i nie potrafili wykorzystać takich okazji. Eagles cały czas „gonił” wynik – 0-1, 1-1, 1-2, 2-2, 2-3, 3-4. 3-5. 4-5. Kilakdziesiat sekund przed końcem z boiska zszedł bramkarz Michał Wiśniewski, a do pola wszedł szósty zawodnik, ale nie przyniosło to rezultatu, chociaż po uderzeniu Bogdana Żurowskiego piłka jakimś cudem nie wpdła do siatkia. Na wyrównanie zabrakło czasu.

CZARNI JASZŁO – FIRE 6-2 (3-1)
Bramki: Adrian Golemo 2, Rafał Zalewski 2, Mario Waksmundzki, Łukasz Szczęśniak
W pierwszej połowie Czarni Jasło nastawili się grę z kontry i po trzech takich kontrach zdobyli trzy bramki. Po zmianie stron Czarni już całkowicie opanowali boisko. Ani przez moment ich zwycięstwo nie było zagrożone.
Pierwsze bramki w halowym sezonie zdobył Adrian Golemo Po powrocie z Polski wrócił do gry Marcin Pieniążek, natomiast jego bat Łukasz na razie tylko trenuje.

W  pozostaych spotkaniach: United Serbs – Srpska Chicago 0-3; FC Minyor – Magic 0-3; Tesla – Wimgs 4-5; Republika Srpska – Inter 4-2

1. United Serbs          4    12    30-8
2. FC Rep. Srpska    4    10    22-12
3. Connection           4    9     21-16
4. Czarni Jasło        4     8     15-9
5. Eagles „B          ” 4     7      21-12
6. Magic                   4      7     16-15
7. Wing s                 4      4     13-15
8. Tesla                  4      4      15-20