Remisowe polonijne derby

W kolejnej rundzie Il. Metropolitan A.H. Soccer League, doszło do polonijnych derby  w over-40 Division pomiedzy Eagles o Calisią. Spotkanie miało przebieg wyrównany, a wynik remisowy odpowiada temu, co działo się na boisku. Eagles trzykrotnie prowadził,  a wyrównująca na 3-3 bramka dla Calisii padła z strzału Krzysztofa Brzoskiego na kilka minut przed końcem gry.
W over-48 Division pewna wygrana Royal/Cracoii i porażka Victorii, pomimo iż w pojedynku z Wings prowadziła 3-1,a później 5-4, przegrywając ostatecznie 5-6.

EAGLES – CALISIA 3-3 (1-1)
Bramki: Andrzej Gąsienica z rzutu karnego, Paweł Dziwisz, Rafał Grela – Robert Pudełko 2, Krzysztof Brzoski
Spotkanie miało przebieg wyrównany, a wynik remisowy odpowiada temu, co działo się na boisku. Eagles trzykrotnie prowadził,  a wyrównująca na 3-3 bramka dla Calisii padła z strzału Krzysztofa Brzoskiego na kilka minut przed końcem. Calisia miała zastrzeżenia do sędziego za podyktowanie – jej zdaniem niesłusznie – rzutu karnego, z którego Andrzej Gąsienica zdobył pierwszą bramkę.

WISŁA – FK REPUBLIKA SRPSKA 3-0, walkower dla Wisły’
Przeciwnik nie zgłosił się na mecz

Over-48 Division
ROYAL/CRACOVIA – YOUTHS  6-1 (1-1)
Bramki: Robert Pudełko 2, Darek Sobolewski 2, Henryk Pikul, Zdzisław Wawrzyńczyk
W pierwszej połowie lekka przewaga Royal/Cracovii, a po zmianie stron już jej pełna dominacja. Bardzo doby wysęp Roberta Pudełko, który zdobył dwie bramki. Zawodnik ten kilkanaście godzin wcześniej zdobył także dwie bramki ale dla Calisii w meczu over-40i oldboyów Metro. Nic więc dziwnego przy stanie 3-1 trener Zbigniew Maczugowski dał mu odpocząć już  do końca meczu.

WINGS  – VICTORIA  6-5 (1-3)
Bramki:  Jerzy Kociołek 3, Lori Martinez, Jacek Strąg
Do przerwy prowadzenie Victorii 3-1. Ale później fatalne błędy obrońców sprawiły, że zespół – pomimo iż raz jeszcze prowadził 5-4, przegrał to spotkanie.