Tylko Eagles w półfinale pucharu stanowego

W czwartkowy wieczór w ćwierćfinale pucharu stanowego doszło do polonijnych derby: Eagles – Czarni Jasło. Faworytem był będący na fali Eagles. I on też wygrał ten pojedynek 3-1, awansując do półfinału. Bramki dla Eagles zdobyli:  Alejandro  Pacheco, Kuba Gurgul,  Sebastian Heretyk.

AN0I4806Gorąco pod bramką Czarnych Jasło w ćwierćfinale pucharu stanowego z Eagels         Foto – Jacek Jówko
Mecz pod kontrolą  Eagles, który już w pierwszej połowie stworzył kilka okazji do zdobycia bramki. Gole padły dopiero po przerwie – Eagles prowadził 1-0, później Czani Jasło wyrównali na 1-1. Był to zresztą jedyny po przerwie strzał Czarnych  w światło bramki. Dalsze dwie bramki przypieczętowały zasłużony sukces zespołu Roberta Sempocha.

Poniżej dalsze zdjęcia z tego spotkania

AN0I4787AN0I4790AN0I4832Zdjęcia – Jacek Jówko

***
Nie powiodło się Warcie, która w innym ćwierćfinale pucharu stanowego  przegrała z Morelią 1-2 (0-0).
Pierwsze pól godziny to dominacja Warty, która mogła w tym okresie zdobyć 2-3  bramki. Przebieg gry ustawiła strącona po przerwie bramka z rzutu karnego. Później z kontry Morelia podwyższyła na 2-0. Kontaktowe trafienie zaliczył wprawdzie Alan Salmeron, ale na więcej Wartę w tym dniu nie było stać. Miała tylko dwóch zawodników na zmiany i w efekcie jej piłkarze w końcówce wyraźnie opadli z sił.
***’

’Nie doszedł do skutku z powodu braku oświetlenia pojedynek Warty u-23 z Mundelein S.C.

***’

W piątkowy wieczór zespół Eagles over-30  rozgromił Romanię 7-1 (2-1 ) w swym pierwszym występie w pucharze  stanu w tej kategorii wiekowej. Bramki zdobyli: Kuba Piotrowski 3, Marek Golik 2, Marcin Szmuc i Paweł Otachel.