Remisowe polonijne derby w lidze National

Sezon w lidze National zbliża się do mety. Zakończy go 22 sierpnia pojedynek Warty z Adria. Warta ma ponadto tydzień wcześniej spotkać się z Vikings,  oraz czeka ją jeszcze  zaległe spotkanie z Gazelle S.C. Drugi nasz zespół  w tej lidze – Czarny Dunajec zakończy rozgrywki tydzień wcześniej od Warty,15 sierpnia pojedynkiem z Adrią. Warta i Czarny Dunajec spotkały się ostatnio w pojedynku derbowym.. Padł w nim wynik remisowy 1-1, co nie zmieniło ich pozycji, co nie zmieniło ich pozycji w tabeli. Zajmują w niej dwa ostatnie miejsca: 4. Warta 5 pkt i 5. Czarny Dunajec 1 pkt. Liderem jest Vikings 13 pkt przed Adrią 10 pkt

WARTA – CZARNY DUNAJEC  1-1 (0-1)
Bramka dla Warty:  Adrian Orkiz z rzutu karnego w 86 min.
Zespół Warty wystąpił w młodzieżowym składzie. W pierwszej połowie wypadł słabo, tracąc w 35 min bramkę po szybkiej kontrze Dunajca.  Po przerwie Warta zagrała nieco lepiej. Efektem wyrównująca bramka, która padła dopiero w 86 min gry, z rzutu karnego.