Remis na szczycie

Oczekiwany z dużym zainteresowaniem pojedynek kandydatów do tytułu w Polskiej Lidze Piłkarskiej: Wisłoka – Czarni Jasło zakończył się podziałem punktów. Skorzystał na tym Polonez, który po gładkim zwycięstwie nad Igloopolem zrównał się punktami z Czarnymi Jasło. ,O tym, kto będzie mistrzem zadecyduje być może dopiero ostatnia kolejka, w której dojdzie do spotkania Czarnych z Polonezem. Może dojść do sytuacji  – przy ewntualnym remisie w tym spotkaniu i wygraniu pozostałych swoich  spotkań przez Wisłokę, że te trzy zespoły zakończą rywalizację z identycznym dorobkiem punktowym i końcową kolejność wyłonią dopiero wyniki bezpośrednich miedzy nimi spotkań.
Oto szczegóły i aktualna tabela.

JAGIELLONIA – HETMAN  6-0 (2-0)
Bramki: Łukasz Borys 3, Kamil Kulis, Adam Wilczewski,  Andrzej Darlewski
Czerwona kartka (po dwóch żółtych) – Paweł Borzęcki (Jagiellonia) w 60 min
Już w pierwszej połowie Jagiellonia mała kilka okazji do zdobyci bramek, ale wynik do przerwy utrzymał się bezbramkowy. Bramki posypały się dopiero w drugiej odsłonie. W 60 min. przystanie 2-0 Paweł Borzęcki otrzymał czerwoną kartkę, ale grając w dziesiątkę „Jaga” zdobyła dalsze cztery bramki. Hetman w tym okresie odkłonił się, co wykorzystała Jagiellonia, zdobywając z kontr kolejne bramki. Nadal wysoką skuteczność strzelecka utrzymuje  Łukasz Borys, a ostatnią przed powrotem do Polski bramkę zdobył w tym meczu Andrzej Darlewski.

IGLOOPOL – POLONEZ 0-4 (0-2)
Bramki: Wojtek Kapuścik 2 (w tym jedna z rzutu karnego), Kuba Chmielewski,  Łukasz Pasko
Pewna wygrana Poloneza, a wynik mógł być jeszcze wyższy, ale 100proc. sytuacji nie wykorzystali Pedryc i Chmielewski. Igloopol zawiódł.

WISŁOKA – CZARNI JASŁO 2-2 (1-0)
Bramki dla Czarnych Jasło: Kamil Szczęśniak, Kamil Szczepański
Oczekiwany z zainteresowaniem pojedynek pretendentów do tytułu zakończył się podziałem punktów. Ciekawy pojedynek, w którym pierwsze 20 min należało do Wisłoki, a później na przemian to jeden, to drugi zespól uzyskiwał optyczna przewagę. Dwukrotnie prowadzenie uzyskiwali Czarni Jasło , dwukrotnie Wisłoka doprowadzała do remisu. Przy 1-0 Marek Szczęśniak trafił w słupek, a dobitka Dawida Pedowskiego wylądowała na… poprzeczce. Wyrównującą na 2-2 bramkę Czarni Jslo stracili po błędzie obrony,

1-0 dla Czarnych Jasło…

2-1 dla Czarnych Jasło…

Ostatnią bramkę w tym meczu na 2-2 zdobyła Wisłoka

Zdjęcia- Jacek Jówko

.
UNIA (Dabrovia) –  LECHIA 3-2 (2-0)
Bramki:  Łukasz Mikołajczak, Maciej Szkutnik, Marcin Sęk – Mariusz Gabor, Mariusz Piechota
Lechia zaczęła w ósemkę, po 30 minutach dojechali dwaj Ukraincy. Tym niemniej pierwszą  odsłonę Lechia kończyła w 9-tke. Po przerwie Lechią zaczęła gonić wynik, ale po kontrze Unii zrobiło się 3-1, a później udało się zmniejszyć rozmiary porażki  tylko  3-2. Sporo obustronnych sytuacji.

Piękny gest sędziów tego spotkania – Marcina Sieraka, Nicolasa Tyszki i Zdzislawa Kujawy, którzy zrezygnowali z honorarium, przekazujcą je na rzecz Mateusza Lewandoskiego, kóry przed tygodnem doznal w meczu złmania nogi

1.Czarni Jasło        11    26    37-9
2. Polonez            11    26    33-12
3. Wisłoka            11    24    25-13
4. Jagiellonia        11    14    25-27
5. Unia                  11    13    20-28
6. Igloopol            11    13    19-31
7. Hetman                 11    9    12-31
8. Lechia                  11    1    15-35