Ratułów powiększa przewagę

W najciekawszych pojedynkach kolejki Sling TV Liga Podhalańska Jagiellonia pokonała mistrza ligi Orawę, a
Lider tabeli Ratułów wygrał z innym zespołem czołówki – Watrą/Białką. Był to piąte zwycięstwo Ratułowa, który tym samym umocnił się na prowadzeniu z kmpleletem15 pkt. Na drugie miejsce awansował Czarny Dunajec z 9 pkt po pięciu grach, a na trzeciej pozycji znajdują się Baciary – także 9 pkt po czterech spotkaniach; na czwartym – Białka z 7 pkt. Taki sam dorobek punktowy, ale gorszy bilans bramek, ma Jagiellonia. Orawa i Duchy to kolejne zespoły tabeli – wszystkie po 6 pkt, z tym że Orawa rozegrała dopiero trzy mecze. Po 3 pkt na koncie mają Żywiec i Odrowąż. Nadal bez punktu pozostają zamykające stawkę Szaflary;
Oto relacje.

CZARNY DUNAJEC – ODROWĄŻ 5-0 (2-0)
Bramki: Tomek Lojek 4, Cesar Montes
Odrowąż miał tyko dziewięciu zawodników, wliczając w to prezesa Tomka Grelę, który także musiał wystąpić. W tej sytuacji wynik 5-0 to najmniejszy wymiar kary.

ŻYWIEC PODHALE – DUCHY 2-5 (1-2)
Bramki: Józef Maciata, Jan Bednarz – Dawid Molo\ek 2, Rafael Harnandez 2, Isamel Gomez
Żywiec miał tylko dziesięciu zawodników do gry, ale stan liczebny wyrównał się po przerwie, kiedy czerwoną kartkę zobaczył Grzegorz Korzeniowski z Duchów. Zasłużona wygrana Duchów. – Młodzi tym razem dobrze pograli – skwitował Piotr Zatłoka z Duchów. – Oby tak było częściej.

JAGIELLONIA – ORAWA 3-1(1-0)
Bramki:, Konrad Ślęczka 2, Mateusz Ślęczka – Piotr Chrobak
Mając tylko 13 zawodników do gry – i to w dodatku kilku kontuzjowanych – Jagiellonia uporała się z mistrzem ligi. „Jaga” grała swoje, czyli z kontry, a o jej sukcesie przesądziły bardzo dobra gra obrony i fantastyczna wręcz postawa Wojtka Siwika w bramce. Przy stanie 0-0 obronił rzut karny. A w ciągu całego spotkania wychodził zwycięsko z najtrudniejszych sytuacji. Widać , że 2-tygodniwowa przymusowa przerwa dobrze mu zrobiła.
– Nic się złego nie stało – powiedział trener Orawy Ryszard Bury, – Trzeba umieć wygrać, ale trzeba umieć i przegrać. Nie robimy tragedii z tej porażki i walczymy dalej.
….
BACIARY – SZAFLARY 6-2 (1-2)
Bramki: Patryk Świątkowski 3,Tomek Suchecki, Nick Soto, Fernando Barraga – Alex Budac 2
Kolejny mecz Szaflar w dziesiątkę i bez bramkarza, którego zastąpił Piotr Kiełbasa. Spisywał się zresztą bardzo dobrze. Dopóki starczyło sił, Szaflary toczyły równorzędną walkę, a nawet do przerwy prowadziły. Później stało się jednak to co się musiało stać.

RATUŁÓW – WATRA/BIAŁKA 2-1 (0-0)
Bramki: Benny Rohder, Connor Mote – Krystian Sroka
Pojedynek czołowych zespołów stal na dobrym poziomie.
Zaraz po przerwie Ratułów zdobył prowadzenie, ale minutę później Białka wyrównała. Od 60 min zespół Adama Rabiańskiego grał w 10-tke, gdy po drugiek żółtej kartce musiał opuścić boisko Kuba Rabiański. Mecz miał przebieg wyrównany, Białka zanotowała dwie poprzeczki (Łukasz Rabianski i Krystian Sroka)