Ratułów pierwszy na półmetku

W przedostatnej kolejce jesiennego sezonu w Sling TV Liga Podhalańska lider Ratułów łatwo uporał się z Żywcem i dzięki temu zapewnił sobie pierwsze miej-sce na półmetku. Ma obecnie 3 punkty przewagi nad Baciarami i nawet w razie ewentualnej porażki z Dujnjcem przy równoczesnej wygranej Baciarów z Białką, utrzyma prowadzenie, bowiem ma dużo lepszy bilans bramek od Baciarow, a ponadto w bezpośrednim pojedynku pokonał ich 4-0.
Natomiast Baciary są blisko tytułu wicemistrza jesieni, a szanse na trzecie miej-sce mają jeszcze Białka, Czarny Dunajec, Jagiellonia i Orawa.
W najciekawszym spotkaniu kolejki Baciary pokonały Orawę. Było to kolejne niepowodzenie mistrza ligi, który początek sezonu miał bardzo dobry, ale im dalej, tym jest znacznie gorzej. Dobrze finiszuje Czarny Dunajec, który łatwo pokonał Jagiellonię. W dolnej części tabeli odnotować można drugie w sezonie zwycięstwo Odrowąża – i to pod nieobecność przebywającego w Polsce prezesa klubu Tomka Greli.
Oto relacje i aktualna tabela

RATUŁÓW – ŻYWIEC PODHALE 5-0 (2-0)
Bramki: Nick Messineo 4. Fernando Alvaarez 2, Robert Krupa
Mecz bez historii. Żywiec Podhale zaczęło mecz w dziesiątkę, w trakcie gry wybicia nadgarstka doznał Sebastian Korniat i został odwieziony do szpitala. Zostało do gry dziewięciu zawodników, a pod koniec meczu już tylko ośmiu piłkarzy Żywca. W tej sytuacji Ratułów nie miał najmilejszych problemów z odniesieniem wysokiego zwycięstwa. Zaczęło się od bramki z rzutu karnego w 25 min, Jeszcze przed przerwą Ratułów zdobył druga, bardzo ładną bramkę, podwyższając na 2-0 Po zmianie stron padło jeszcze pięć dalszych bramek.

WATRA/BIAŁKA – DUCHY 5-1 (0-0)
Bramki: Jan Goryl 2, Joe Gawlak, Rafał Kobylarczyk, samobójcza – Isamed Gomez
Już po pierwszej, bezbramkowej połowie, powinno być 7-0 dla nas – powiedział Adam Rabiański z Białki. – A po przerwie to już była miażdżąca nasza przewaga.
W Duchach jak zwykle brakowało zawodników – zaczęli mecz w ósemkę, później dojechało jeszcze kilku, ale szybko zabrakło sił….

ODROWĄŻ – SZAFLARY 6-1 (3-0)
Bramki: Krzysztof Mróz 4,Patryk Grela 2,Miguel Diaz – Ryszard Surdel
Trudno było oczekiwać innego rezultatu, skoro cały mecz Szaflary grały w ósemkę . Dopiero przy stanie 6-0 Szaflary uzyskały honorową bramkę – zdobył ją Ryszard Surdel, który doczekał się przerzutu w środku pola, poszedł do przodu, minął kolejno czterech rywali, położył bramkarza i posłał piłkę do siatki.

BACIARY – ORAWA 2-1 (2-1)
Bramki: Kamil Bąk Nick Soto – Max Saramata z rzutu karnego
Orawa wystąpiła w maksymalnym składzie, mając dodatkowo sześciu zawodników na zmiany, natomiast w Baciarach zabrakło Tomka Sucheckiego i Marcina Rządkosza, którzy w tym dniu mieli play offy w szkolnej lidze. W tej sytuacji wygrana Baciarów zaskakująca, ale zasłużona.
– Chłopaki zmobilizowali się maksymalnie – powiedział szef Baciarów, Wiesław Suchecki. – T- To był mecz, gdzie młode Baciary zrobiły wszystko żeby pokonać lidera z ostatniego sezonu Oawę.
Początek sezonu wystartowaliśmy znacznie w osłabieniu z powodu zawodników grających w H Scool i w College ale powracamy do pełnego składu i myśle że możemy zrobić to co chcemy zrobić – dodał Wieslaw Suchecki
Jeśli w takim składzie nie potrafimy wygrać ,to nie wiem co o tym sądzić – przyznał l trener Orawy Ryszard Bury. – Wygląda na to, że mieliśmy a dużo zawodników do gry. Co z tego, że gramjy ładnie, a liczą się strzelone bramki. Trzeba przełknąć tę gorzką pigułkę i…. grać dale.j

CZARNY DUNAJEC – JAGIELLONIA 7-2 (4-2)
Bramki: Robert Gacek 5, Tomek Łojek 2 – Marcin Boratyński, Krzysztof Mariański
To była zasłużona wygrana Dunajca – przyznał Kuba SIdor z Jagiellonii. – Początek spotkania był dobry dla nas. Po karnym było 1-0 dla nas, później 2-1 dla Dunajca. Wyrównaliśmy jeszcze na 2-2, ale niebawem stanęliśmy i w efekcie 2-4 do przerwy. Drugą połowę graliśmy na stojąco. Dunajec ładnie grał piłką – to wybiegane chłopaki.
Pierwsza połowa wyrównana, ale było 4-2 dla nas W drugiej odsłonie już duża nasza przewaga i dalsze trzy bramki – podsumował Mike Kipta z Dunajca,

1. Ratułów        8 21 41-11
2. Baciary        8 18 29-16
3. Watra/Białka   8 14 24-8
4. Czarny Dunajec 8 14 26-13
5. Jagiellonia      7 13 14-14
6. Orawa            6 10 17-15
7. Odrowąż      8 6 12-36
8. Duchy             6 3 14-24