Ratułów nie zwalnia…

Lider w Sling TV Liga Podhalańska  – Ratułów, nie zwalnia tempa. W czwartej kolejce roz gromił Odrowąż aż 10-0 i oczywiście umocnił się na prowadzeniu.  I tylko on może zagrozić mistrzowi ligi Orawie w walce o tytuł, na razie mistrza jesieni.  Ratułów, w którym dominującą rolę odgrywa Mike Ciężczak, bratanek współzałożyciela ligi Władka Ciężczaka, gra obecnie znakomicie. Składa się  z młodych , dobrze wyszkolonych zawodników z college i high school.

W walce o podium  na półmetku liczyć się będzie Watra/Białka., która w niedzielę zremisowała z Jagiellonią,  może także Baciary i …Jagiellonia.

Po czterech kolejkach na czele Ratułów z kompletem 12 pkt przed Watra Białką 7 kkt i Orawa 6 pkt, która jednak rozegrała dotychczas tylko dwa spotkania, Bez punktu pozostają Szaflary, niewątpliwie najsłabszy obecnie zespól góralskiej ligi.

Oto relacje

WATRA/BIAŁKA – JAGIELLONIA 1-1 (1-0)

Bramki: Krystian Sroka –  Mateusz Slęczka

Wyrównany pojedynek, akcja za akcją, wynik mógł być nawet 6-6, gdyby wykorzystano stworzone sytuacje. Do przerwy prowadziła Białka, a bramka padła po błędzie Adrianna Banata, który zastąpił w bramce zawieszonego na dwa mecze Wojtka  Siwika. W sumjie remis odzwierciedla przebieg wydarzeń na boisku.

DUCHY – BACIARY 2-7 (1-2)

Bramki: samobójcza i Damian Mętus – Patryk Świątkowski 2, Bryan Sanchez  2, Mateusz Suchecki, Kmail Bąk, Nick Soto, Axel Gongora i samobójcza

Przed tygodniem Duchy miały niemal dwie pełen e jedenastki do gry, tym razem stawiło się tylko 10 zawodników, W trakcie meczu dojechał jeszcze jeden, ale na tym się skończyło. Nie było nikogo na zmiany. Nic więc dziwnego, ze w drugiej połowie zespołowi Piotra Zatłoki zabrakło sil. Baciary wystąpiły tym razem niemal w pełnym składzie i nie miały większego problemu z odniesieniem zwycięstwa.

ODROWĄŻ –RATUŁOW0-10 (0-4)

Bramki: Ferando Alvarez 3, CoNor Munten 2, Imic SIlchon, Piotr Prokop, Nick Mesino Kevin Taraszka, Eric Kuson

Mecz do jednej bramki.  Ratułów cały czas dominował, nie dajac żadnych szans Odrowążowi.

CZARNY DUNAJEC – ŻYWIEC 3-2 (0-1)

Bramki: Mike Kipta 2, Daniel McGraw –

– Przegrywaliśmy 0-2 po pierwszej połowie, chociaż mieliśmy  w tym okresie wiele szans i byliśmy dłużej  w posiadana piłki. – powiedział Mike Kipta, –  Z niczego wpadła bramka na 1-0 dla Żywca . W drugiej połowie Żywiec podwyższył   na 2-0.  Na 2-1 Daniel usyakal kontaktowo trafienie  w 70 minucie. Ostatnie dwie bramki udało mi się zdobyć – Na 2-2 z wolnego w 80 minucie i na 3-2 minutę do końca.

Zywiec zagrał najlepszy mecz w sezonie i był o krok od sprawienia dużej niespodzianki – w końcówce zabrakło mu jednak sił.