Puchary Ligi dla Eagles i Poloneza

Eagles w over-30 Red i Polonez w over-30 White wywalczyli Puchary Premier Soccer League of Chicagoland w swoich dywizjach. Oba polonijne zespoły pokonały w finałach swoich rywali. Nie powiodło się dwóm pozostałym polonijnym finalisto.. Szczególnie zaskakująca była wysoka porażka Czarnych Jasło z Hammers  w najważniejszym finale pucharów – w Major Division. Przegrać można, ale aż 0-6? Takiej klęski dawno Czarni Jasło nie doznali. Ten Puchar miał być dla nich uwieńczeniem udanego sezonu.  Stało się  jednak inaczej. Nie powiodło się takze Unii Chciago w First Division, ale ona nie była faworytem finału w tej dywizji.
To koniec otwartego sezonu dla zespołów Premier Soccer League . O koniecz-ności rychłego przejścia do hal przypomniała piłkarzom  wczorajsza aura. A w grudniu ruszy halowa  Europa League.
Oto relacje

Over-30 Red

EAGLES – FC SKA 4-0 (2-0)
Bramki: Marcin Simson 2, Marcin Szmuc, Marek Szczęśniak
Dwie bramki z rzutów karnych Marcina Simsona, trzecia bramka Marka Szczę-śniaka i czwarta obchodzącego w tym dniu 40-urodziny  Marcina Szmuca – tyle tylko można powiedzieć o tym jednostronnym spotkaniu. Tak słabego rywala Eagles dawno nie miał. Można się tylko dziwić, w jaki sposób FC SKA dotarł aż do finału Pucharu Ligi. Bramek mogło paść znacznie  więcej. Przeciwnik Eagles wyróznął się jedynie brutalną gra. Sedzia nie żałował dla FC SKA  żółtych kartek, ale nie pokazał ani jednej czerwonej. Nawet gdy w ostatniej minucie brutalne kopnięty z tyłu został  Sebastian Skital, nie było czerwonej kartki. Na szczęście zawodnicy Eagles dotrwali do końca bez bez urazów, do których mogło dojść przy brutalnej grze rywali.
IMG_0158Zespół Eagles z Pucharem Ligi

Over-30 White

POLONEZ  – AEK FC CHICAGO 1-0 (1-0)
Bramka: Marcin Szmuc
Pierwsza połowa wyraźnie dla Poloneza, który zdobył w tym okresie bramkę, kiedy po dośrodkowaniu z rogu Wojtka Kapuścika, z bliskiej odległości Marcin Szmuc wepchnął piłkę do siatki. Nie wykorzystano dalszych, 4-6 okazji do pod-wyższenia wyniku Po przerwie gra się wyrównała,  a w ostatnich 15 minutach AEK mocno naciskał ale Polonez skutecznie się bronił i dowiózł zwycięski wynik do końca.
Resized95Polonez z Pucharem Ligi

First Division

UNIA CHICAGO – PEGASUS 2-4 (2-0)
Bramki: Krzysztof  Śmierzchalski 2
Zaczęło się bardzo dobrze dla Unii – już w 5 min, Krzysztof Śmierzchalski zdobył prowadzenie, a w 15 min ten sam zawodnik podwyższył na 20. Niestety po przewie dominowali rywale, któzry zdobyli pod rząd trzy bramki. Przy stanie 3-2 dl a Pegasus, bl aszans n wyrównanie. Krzysztof Śmierzchalski znalazł się w sytaci „sam na sam:”, ale z pięciu metrów uderzył ponad bramkę. W ko ncówce Unia zaatakowała, ale nadziała się na udaną kontrę. Awans do finału Pucharu ligi jest i tak sukcesem Unii, a zawodnikom należą się podziękowania – walczyli do końca w finałowym meczu,.

HAMMERS S.C. – CZARANI JASŁO 6-0 (5-0)
Mecz zaczął sę fatalnie dla Czarnych Jasło, bowiem już w 6 min., czerwona kartkę zobaczył Jose Mendoza i zespół już do końca, czyli w praktyce całe mecz  musiał grać w  10-tke. Czy faul Mendozy na środku pola zasługiwał na czerwoną kartkę, to już sprawa dyskusji  Prowadzenie Hammers uzyskał  z rzutu karnego,, ale kiedy w chwilę później za faul w polu karnym na Krzysztofie Modrzejewskim  sędzia nie podyktował karnego dla Czarnych, podłamało to zspół, odbierając zawodnikom chęć do walki. W efekcie już do przerwy było 5-0 i sprawa przesądzona,.
– Takie mecze się zdarzają, ale cały sezon mieliśmy udany – tylko tyle  mógł powiedzieć trener Tadeusz Ciężki.
Zespół Czarnych Jasło wystąpił w osłabionym składzie – bez zawodników ze szkół i kilku przebywających na wakacjach