Puchar Ligi dla Watry/Białki

Niedzielne półfinały i finał w Pucharze Lowell Foods Liga Podhalańska po-twierdziły, iż w rozpoczynającym się za tydzień ligowym sezonie mogą domi-nować Watra/Białka i Szaflary. Białka wygrała półfinał z Dunajcem, a w drugim półfinale  Szaflary gładko odprawiły Orawę. Finał układał się po myśli Białki, która szybko uzyskała prowadzenie 2-0. Szaflary nie

20180916_142630_Film4Białka/Watra z puchaem po wygraniu finału Pucharu Ligi        Foto – Marek Krawczyk

rezygnowały, w drugiej części wyraźnie dominowały i na kilka minut przed końcem zdobyły wyrównującą bramkę na 2-2, doprowadzając do karnych. A te  lepiej wykonywali piłkarze Białki.

Półfinały

WATRA/BIAŁKA – CZARNY DUNAJEC 3-2 (0-1)
Bramki: Mateusz Goryl, Tomasz Kulig, Adrian Cup – Tomek Cikowski, Michał Kowal z rzutu karnego
Watra/Balka cały czas „goniła ” wynik, przegrywała 0-1; później kolejno było 1-1, 1-2, 2-2 i w ostatnich minutach gry Matusz Goryl zdobył zwycięską bramkę dla Bałki. Czarny Dunajec miał tylko 11 zawodników do gry, bez możliwości dokonywania zmian, co w upalnej aurze miało znaczenie.
W sumie był to twardy, wyrównany pojedynek.

SZAFLARY – ORAWA  2-0 (1-0)
Bramki: Patryk Paprocki, Alex Budaj
Mecz pod dyktando Szaflar, Orawa w praktyce nei zagroziła bramce rywala.

Finał

WATRA/BIAŁKA – SZAFLARY 2-2 (2-1), w rzutach karnych 4-3 dla Białki
Bramki: Mateusz Goryl, Patryk Świątkowski – Patryk Paprocki, Marek Hornik

2018-09-16-15-50-01Tym razem bramki nie było...

Gdy po pięciu minutach Białka prowadziła 2-0, wydawało się, że jest już po meczu. Ale Szaflary nie rezygnowały – jeszcze przed przerwą  zdobyły kon-taktową bramkę, a na 5 min przed końcem spotkania zdołały wyrównać. Druga połowa to już wyraźna dominacja Szaflar. Rzuty karne to zawsze loteria – decydujący ostatni rzut karny dla Białki wykorzystał Daniel Łukaszczyk.

2018-09-16-15-08-38Tak padła decydująca o zycięstwie Białki bramka w serii rzutów karnych
**
W rzutach karnych dla wyłonienia trzeciego miejsca Orawa pokonała 4-3 Czarny Dunajec.
Po finałowym spotkaniu puchary dla trzech najlepszych zespołów wręczali: za I miejsce prezes Ligi Tomek Grela; za II i III miejsce – przedstawiciele Kolegium Sędziowskiego – Irek Mierzejewski i prezes Zdzisłąw  Kujawa.

20180916_142550_Film4Prezes Ligi Tomek Grela wręcza puchar za wygranie Pucharu Ligi przedstawiciwlowi watry/Białki –  Adrianowi Cup

20180916_142553_Film4Jest się z czego cieszyć…

20180916_142903_Film4-1Przedstawiciele najlepszych drużyn – Adam Rabiański (Białka), Artur  Kucharski (Szaflary)  i Zbigniew Slęczbarski, prezes Orawy wraz z Tomkiem Grelą

20180916_143024_Film4Prezes Ligi Tomek Grela z małżonką – Bernadką i fotografującym dla naszej strony przebieg zmagań w Pucharze Ligi  – Markiem Krawczykiem