Czarni Jasło powiększają przewagę

W Premier Soccer League of Chicagoland Czarni Jasło umocnili się na pro-wadzeniu, ponieważ zajmująca dugie miejsc Błyskawica straciła dwa punkty remisując z FC Bodrost. Oba prowadzące w tabeli zespoły wystąpiło w swoich meczach w mocno osłabionych składach (głównie z uwagi na szkoły), ale szerszą kadrą wykazali się Czarni, wprowadzając do gry niemal równorzędnych zmienników.  Lechia/Romania nie miała większych problemów z pokonaniem grającej tylko w 9-osobowm składzie Unii Chicago.

9H1A1234Pięknie uchwycony moment walki o piłkę  w meczu Czarni Jasło – Naperville Strikers

Foto  Jacek Jówko

Zresztą po 70 min gry, przebywając  5-1, Unia zrezygnowała z dalszej gry. Nie pierwszy to wypadek,  że Unia ma poważne problemy ze zmontowaniem składu Na dodatek przed tygodniem kontuzji doznał as atutowy zespołu – Łukasz Mikołajczak. Jagiellona po bardzo dobrej grze zdobyła komplet punktów w meczu z RFA Legends. Szkoda,  że forma i kompletny skład przyszły tak późno, zespół Darka Pawlika miałbyy bowiem szanse na znaczni wyższą lokatę na koniec sezonu.

Oto szczegóły.

Open Division

BŁYSKAWICA – FC BODROST 1-1(0-1)
Bramka: Eddi Phil
Nieoczkiwana utrata dwóch punktów przez Błyskawicę, która tylko zremisowała z FC Bodrost. Bułgarzy do przerwy objęli prowadzenie po kardynalnym błędzie bramkarza Błyskawicy, który wyszedł zbyt daleko od bramki i został przelobowany. Wyrównał po przerwie Eddi Phil. Najlepszym zawodnikiem Błyskawicy był Arek Szlachta, który m.in. wypracował bramkę dla swego zespołu – po przedryblowaniu kilku zawodników  idealne zagrał do Phila.
Niestety mecz przebiega l przy skandalicznym zachowaniu Bułgarów, którzy po przerwie zobaczyli czerwona kartkę i grali w 10-tke.  Było mnóstwo dla nich żółtych kartek i jeszcze jedna czerwona – dla zawodnika, który akurat w  tym momencie nie uczestniczył w grze.

NAPERVILLE  STRIKERS – CZARNI JASŁO 1-3 (1-0)
Bramki: Kamil Szczęśniak,  Konrad Madej, Łukasz Szczęśniak
Dobrze jest mieć szeroka kadrę – przekonał się o tym trener Czarnych Jasło Tadeusz Ciężki, kiedy w pi Łuaksza Pieniążka – w efekcie do gry zgłosiło się tylko 11 zawodników – oprócz dziewięciu  nieobecnych „szkolniaków” zabra-kło także Daniela Krajewskiego, Mario Waksmundzkiego i Łukasza Pieniążka.
Przeszkadzała bardzo wysoka trawa, tak ze momentami niemal nie widać było… piłki. Po zmianie stron zawodnicy przystosowali się jednak do tych nietypowych warunków.
Prowadzili rywale, ale tuż po przerwie, w 47 min wyrównał Kamil Szczęśniak, a później – w 56 drugą bramkę zdobył Konrad Madej, a w 65 min.  ładnym uderzeniem z 16-tki Łukasz Szczęśniak ustalił wynik meczu. Zasłużona wygrana Czarnych Jasło.

3Y9A4256Tak padła pierwsza bramka w tym meczu – zdobyli ją Naperville Strikers

9H1A1308Kamil Szczęśniak wyrównuje stan meczu na 1-1

9H1A1351Zdjęcia – Jacek Jówko

LECHIA/ROMAwyrNIA – UNIA CHICAGO 5-1 (1-1)
Bramki: Alexandru Craciun 2, Micai Pop, Daniel Cosmin, Daniel Strango
Unia miała tylko dziewięciu zawodników do gry  i w upalnej  aurze nie miała żadnych szans. Pomimo tego nawet w pierwszej połowie prowadziła 1-0, ale później zabrakło sił. Sędzia dwukrotnie zarządzał przerwy na picie wody. Gdy po przerwie posypały  się bramki, w 70 min Unia przy stanie 5-1 zeszła z boika.

RFA LEGENDS – JAGIELLONIA  2-3 ( 0-1)
Bramki: Konrad Ślęczka, Paweł Ściepuk, Łukasz Mikulski
Komplet 17 zawodników miał do dyspozycji Darek Pawlik w tym spotkaniu. Było to bardzo dobre spotkanie z obu stron – była walka, zmieniające się sytuacje i sporo, bowiem pięć bramek. Legendy miały woje sytuacje, „jaga” swoje, chyba stworzyła ich więcej, zresztą cały czas prowadziła. Kolejno było: 1-0, 1-1, 2-1, 3-1 i 3-2.Ozdobą spotkania była przepiękna bramka uzyskana „szczupakiem” przeze  Łukasza Milewskiego.
Gdybyśmy tak grali od początku sezonu, to miejsce w pierwszej trójce byłoby pewne – skomentował  Darek Pawlik.

Na czele Major Division Czarni Jasło 30 pkt przed FC Bodrost 25 pkt I Bły-skawicą 24 pkt; 4. Lechia/Romania 19 pkt;  7. Jagiellonia 15 pkt;  8. Unia Chicago 13 pkt; .

Over-30 Division Red

BALCAN – EAGLES 0-1 (0-1)
Bramka: Jacek Hickiewicz
Był to bardzo trudny pojedynek lidera. Wielokrotne świetnie spisywał się w bramce Janusz Bosowski. Jedyną bramkę w meczusy nie zmarnował.