Puchar Ligi dla Poloneza

Drugi tytuł wywalczył w tym roku Polonez. Po wygraniu First Division Premier Soccer League,  w niedziele dorzucił kolejny laur – w finale Pucharu Ligi tej dywizji po-konał Barachos S.C. Na 19 rozegranych w sezonie spotkań, Polonez doznał tylko dwóch pożarek. Gratulacje dla zawodników, grającego trenera Wojtka Kapuścika i prezesa klubu – Marka Rejdaka.

Drużyna Poloneza z trofeum po wygraniu finału Pucharu Ligi w First Division

POLONEZ – BARRACHOS SC 4-2 (1-1)

Bramki:  Kuba Chmielewski 2, Sebastian Jarmuła, Adrian Golemo’

Polonez byl faworytem tego spotkania i nie zawiódł, pomimo iż natrafił na zupełnie inny skład zespołu od tego, z którym spotkał się wcześniej w sezonie. Rywale zmobilizowali całkiem inny, mocniejszy zespół, ale im to nie pomogło. Wprawdzie Barrachos uzyskał prowadzenie, ale jeszcze  przed przerwą  Adrian Golemo wyrównał na1 -1, a po przerwie padły trzy dalsze bramki (dwie Kuba Chmielewski i  Sebastian Jarmuła). Trzy asysty w tym spotkaniu miał Wojtek Kapuścik. Polonez powadził już po bramce Kuby Chmielewskiego  3-1 i sprawa zwycięstwa była w zasadzie  przesądzona. Wprawdzie rywale uzyskali kontaktową bramkę na 3-2, ale w 80 min. Kuba Chmielewski ponownie celnie trafił (obie piękne jego bramki), ustalając wynik spotkania na 4-2.-                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         nikNie Nie było to łatwe spotkanie, przeciwnik krył już na naszej  połowie i  trudno było rozegrać piłkę. Tym niemniej wygrana Poloneza zasłużona, zwłaszcza w drugiej połowie jego przewaga była wyraźna. Wyróżnić specjalnie trzeba bramkarza  Dominika Pietucha (obronił m. in. dwa rzuty wolne) i Dominika Buciora za walkę w środku  pola.