Czarny Dunajec na podium

Ostatnim zaległym spotkaniem: Czarny Dunajec – Ora-wa zakończył się jesienny sezon w Lowell Foods Liga Podhalańska.  Spotkanie wygrał  Dunajec i dzięki temu po raz pierwszy w tym sezonie znalazł się na podium, na  drugim miejscu. Jego strata do lidera – Ratułowa  wynosi tylko jeden punkt; tyle samo punków co Dunajec ma zajmujący trzecią lokatę  Odrowąż, ale gorszy bilans bramek i przegrany mecz z nowymn wiceliderem. Wygląda na to, że  walka o tytuł rozstrzygnę się wiosna między tymi trzema zespołami i ewentualnie zajmującą czwarte miejsce Orawą

Można powiedzieć, że sezon osiągnął półmetek – wiosną pozostaną do rozegrania trzy kolejki, drugiej rundy i pięć kolejek dodatkowej, trzeciej rundy. Słabiej na razie spisuje się mającą ambicję na wysokie miejsce Wa-tra/Białka, a zamykają tabelę Szaflary, co jest największą niespodzianką jesiennej rundy.

Oto szczegóły i aktualna tabela na półmetku sezonu 2917/2018

CZARNY DUNAJEC – ORAWA 4-1 (2-1)
Bramki: Paweł Rychtarczyk  2, Tomek Łojek, Tomek Ci-kowski – Paweł Dziwisz
Tylko pierwsza połowa byłą wyrównana. Prowadzenie dla Czarnych uzyskał Tomek Łojek, wyrównał Paweł Dziwisz. Ale jeszcze  przed przerwą Tomek Cikowski podwyższył na 2-1.
Po zmianie stron wyraźna dominacja Dunajca,  który zdobył w tym okresie dwie dalsze bramki. Strzelcem obu był Paweł Rychtarczyk – najpierw pięknie uderzył w samo „okienko” , a później po ładnej akcji ustalił wynik na 4-1. Szans na dalsze bramki było sporo, ale zawodnicy  Dunajca nie potrafili ich wykorzystać, a poza tym bardzo  dobrze  bramce Orawy spisywał się Andrzej  Palichleb.
1.    Ratułów                7    13    18-9
2.    Czarny Dunajec7    12    25-14
3.    Odrowąż              7    12    17-8
4.    Czarny Dunajec    7    12    25-14
5.    Orawa                7    9    14-17
6.    Watra/’Białka    7    6    11-20
7.    Szaflary              7    5    15-32