Puchar Ligi dla Czarnych Jasło

Czarni Jaslo zrewanżowali się Błyskawicy under-23 za porażkę sprzed tygodnia  w finale play off. W finale Pucharu Premier Soccer League Ligi okazali się lepsi. Wcześniej awan-sowali do półfinału bez gry, gdyż Sockers FC Whitte oddał mecz walkowerem. W półfinale pokonali pewnie Wisłokę, która tym samym nie powtórzyła sukcesu sprzed roku, kiedy to była najlepsza w Pucharze.

AN0I3123Czarni Jasło z trofeum za wygranie PucharuLigi         Foto – Jacek Jówko

W First Division triumf Jagiellonii, która pokazała charakter, odrabiając w spotkaniu finałowym z Błyskawicą over-30 stratę dwóch bramek. Kolejny dobry występ młodzieży Eagles B, który dotarl do półfinału po zwycięstwach z Sockers FC Black i FC Mołdova.

CZARNI JASŁO  – WISŁOKA 4-1
Bramki: Patryk Szatko, Mario Waksmundzki, Piotr  Hanula, Chris Modrzejewski – Piotr Kania

BŁYSKAWICA under-23 – WISŁA 2-1
Bramka:Hubert Szeląg, Patryk Knap – Jorge Alvarez

FINAŁ

Czarni Jasło – Błyskawica under-23  2-0
Bramki: Piotr Hanula, Patryk Szatko
Spotkanie zostało rozstrzygnięte już w pierwszych dziesięciu minutach, w ciągu których Czarni Jasło zdobyli dwie bramki.  Finałowy mecz trwał 30 minut – pierwsze 15 min należało do Czarnych Jasło, później inicjatywę przejęła Błyskawica, ale nie potrafiła ani raz pokonać rywala. Obie strony miały szereg okazji do zdobycia bramek.

Bramka dla Poloneza: Sebastian  Jarmuła
Zwycięską bramkę zdobyła Błyskawica na 17 sek. przed końcem gry.

Jagiellonia –Błyskawica over-30  4-2
Bramki dla Jagiellonii: Marcin Boratyński, Paweł Ściepuk, Paweł Szawkało, Karol Borzyc
Po raz kolejny piłkarze „Jagi” pokazali charakter. Nie łatwo jest odrobić straty dwóch bramek w  spotkaniu, które trwa tylko 30 minut. Błyskawica over-30 pro-wadziła w finale już 2-0, a jednak Jagiellonia wygrała 4-2. Piękna trzecia bramka Pawła Szawkało, który uderzył z ostrego kąta tak precyzyjnie, że bramkarz nie miał nic do powiedzenia.