Przerwany mecz Zagłębia!

Przedostatnia kolejka regularnego sezonu w halowej lidze National nie okazała się pomyślna dla Podlasia, Wisły, Warty, Zagłębia i Stali Mielec. Podlasie w Major Division w piątkowy wieczór straciło  ostatnią szansę zdobycia trzech punktów, co  w praktyce zapewniłoby utrzymane się  w najwyższej klasie rozgrywkowej tej ligi. Zamiast zwycięstwa nad najsłabszym zespołem grupy czerwonej  – KF Tiraną, przyszła porażka.
Wprawdzie nieznaczna, tylko jednobramkowa, ale jednak… O takim rozstrzygnięciu zadecydowało kilka minut przestoju na początku drugiej połowy, kiedy to Podlasie straciło pod rząd trzy bramki i przegrywało już 1-5. Potem nasz zespół dominował,  i wyciągnął na 4-5 po bramce Janusza Jelonkowskiego, ale na wyrównanie nie starczyło czasu i … szczęścia. W końcówce było bombardowanie bramki przeciwnika – to słupek, to poprzeczka, to piękne uderzenia Andrzeja Kamińskiego, ale piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki Tirany.

Była to już chyba ostatnia możliwość zdobycia punktów, bo za tydzień w meczu z Kozarac Podlasie raczej szans nie będzie miało. Teraz trzeba tylko liczyć na to, że Republika Srpska nie wygra także do końca sezonu. Wówczas doszłoby do prawdziwego curiosum, bowiem 5 punktów wystarczyłoby do utrzymania się w Major Division. Tak się jednak nie stało, Republika Srpska w piątek wygrała i zepchnęła Podlasie na ostatnie miejsce w sekcji niebieskiej. Na zwycięstwo Podlasia bardzo liczyła Warta A, która do piątku miała tyle samo punktów co Tirana i i także jest zagrożona spadkiem.

03-11-11-236Walka przy bandzie pod czujnym okiem sędziego w meczu Podlasie – Tirana, nr 10 – Andrzej Kamiński

Foto – Jacek Jówko
Warta w meczu z liderem Adria, zespołem o najlepszym dorobku w całej lidze (tylko jedna porażka) skazana była na niepowodzenie. Przegrała wysoko, aż   3-11, ale ten wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku.  Warta grała mądrze taktycznie,  do przerwy przegrywała tylko 2-4, a o klęsce zadecydowała czerwona kartka dla Alexa Lopeza. W ciągu pięciu minut gry w osłabieniu Warta straciła trzy dalsze bramki i było… po meczu. W końcówce zabrakło sił, bo Warta miała tylko trzech zawodników na zmiany. Tym niemniej był kilka szans – i Bartek Lasek, i Junior Argilar.

03-11-11-279Z meczu: Wisła – B-H Lilies                                                                Foto – Jacek Jówko

Nie powiodło się także Wiśle. Zagrała dobrze, mecz mógł się podobać, ale punkty zgarnęło B-H Lilies.  Ostatnią bramkę, która przesądziła o porażce Wisła straciła na 20 sek. przed końcową syrena. Zadebiutował w pierwszym zespole 16-letni Maciej Skutnik i od razu wpisał się na listę strzelców. Po raz kolejny zabrakło Dawida Wiśniewskiego, który leczy uraz kostki.
Tak więc kolejna porażka, ale wiślacy już trenują na otwartym terenie (w Schiler Park), a od następnej  niedzieli rozpoczynają cykl  sparringów – kolejno z Capitolem Czarni Jasło, Hetmanem, Schwaben i Wartą. Liga National do sezonu otwartego startuje 1 mają i na „dzień dobry” Wisłę czeka pojedynek z Adrią.

03-11-11-188W taki sposób zakończylo się spotkanie Zagłębia z Chicago Thunder                                 Foto – Jacek Jówko

W First Division w drugiej połowie spotkana Zagłebia z Chicago Thunder doszło do ogólnej bójki, w efekcie sędziowie przerwali grę na 8 min. przed końcem. Zagłębie w tym meczu prowadziło 2-0, później jednak straciło trzy bramki i w momencie przerwania gry, przegrywało 2-3. Bijatyka była zbiorowa, grozi po kilka zawieszeń na dłuższy okres czasu dla „wyróżniających” się w bijatyce zawodników z obu stron. A jaki będzie końcowy wynik? Zweryfikuje ten mecz komisja ligi, która zbierze się w najbliższą środę.  Na podstawie materiału filmowego spróbuje rozstrzygnąć, kto był prowodyrem zajść. Jednej z drużyn grozi walkower. Pewne szanse są także, by wynik 3-2 uznano za końcowy. W takim wypadku Chicago Thunder już  zapewniłoby sobie mistrzostwo ligi, bowiem miałoby cztery punkty przewagi nad Stalą. Kary mogą być bardzo surowe. A przypomnę, że oba zespoły będą grać jeszcze w play off po zakończeniu regularnego sezonu.

03-11-11-170Zanim doszło do przerwania meczu Zagłębia z Chicago Thunder, ostrej walki o piłkę nie brakowało    Foto – Jacek Jówko

Stal Mielec nieoczekiwanie tylko zremisowała z Republiką Srpską B i w tej sytuacji – jeśli wynik meczu Thunder – Zagłębie zostanie zweryfikowany jako 3-2 – straci definitywnie szanse na pierwsze miejsce w grupie.  Trudno zrozumieć, w jaki sposób Stal mogła stracić dwa punkty z zespołem już  zdegradowanym do Second Divsiion. Trener Jarek Cwanek miał dwie piątki. Stal przegrywała  0-1, potem objęła prowadzenie 2-1, ale nie  utrzymała go do końca. W ostatniej minucie – przy stanie 2-2 – sędzia popełnił kardynalny bład. Jeden z zawodników Stali minął bramkarza, posłał piłkę do pustej bramki. Już z linii rękoma wybij ją jeden z obrońców. Nie przyznano jednak rzutu karnego, bowiem sędziwe uznali, że ręka by la zastrzelona, a broniący zawodnik miał ręce…przy sobie.
Wygrała Warta B i było to jedyne zwycięstwo polonijnego zespołu tego wieczoru. Warta B wciąż jeszcze zachowuje szanse awansu do play off.