Przerwany mecz Wisły

W 84 min spotkania Wisły z Albanian Stars sędzia odgwizdał koniec meczu po tym, gdy kibice  i rezerwowi zawodnicy obu zespołów wbiegli na boisko i doszło do przepychanek. Wcześniej Dawid Wiśniewski został uderzony w twarz przez zawodnika przeciwnej drużyny. Wynik chyba zostanie utrzymany z boiska, a jakie będą konsekwencje dla obu zespołów, zadecyduje o tym Liga.
Wisła ma na koncie dwie wygrane w nowym sezonie.
Spotkanie Warty A z Gazelle SC nie doszło do skutku z powodu zalania boisk przy 135th Str & Central.
Nie powiódł się start do nowego sezonu Wiśle over-30, która przegrała z Jahbat FC.

WISŁA – ALBANIAN STARS 2-1 (2-1)
Bramki: Kamil Laszczkowski 2
Już w pierwszej akcji meczu Kamil Laszczkowski zdobył prowadzenie dla Wisły. Po pięknej akcji obrona rywali została „rozklepana” i wykończył sytuację Laszczkowski. Na 2-0 podwyższył także Laszczkowski, również po ładnej akcji. Nasi poszli w trzech na dwóch rywali, Piotr Lagowski przepuścił piłkę między nogami  a Kamil, który zamykał akcję,  ponownie trafił do siatki. Później  Albanian Stars zdobyl;i kontaktową bramkę, ale w I połowie Wisła miała jeszcze dwie dogodne sytuacje do podwyższenia rezultatu. m. n. Dawid Wiśniewski (wychodził sam na sam z bramkarzem, ale wślizgiem uratował obrońca). Podobnie szansę miał Piotr Lagowski. Tak więc po pierwszej połowie mogło być  4-1 dla Wisły. Przeciwnik, który w tym okresie grał pod wiatr, oddał tylko dwa strzały w światło bramki (gol i słupek).
Po przerwie Albanian Stars zaczęli grać oraz bardziej brutalnie, efektem było 8 żółtych kartek. Niestety sędzia nie był na tyle stanowczy, by pokazać czerwony kartonik, co na pewno rozładowałoby napięcie. W wyniku kontuzji musiał zejść z boiska Lucjan Dudek, po tym jak został bezpardonowo zaatakowany z tyłu; Tomek Kaczówka otrzymał cios łokciem w twarz i  także musiał opuścić murawę. Im bliżej końca, tym rywale grali coraz bardziej brutalnie.
Jak doszło do sytuacji w 84min? Dawid Wiśniewski popełnił taktyczny faul na obrońcy. Ten wybijając przyznany za to rzut wolny, trafił piłką specjalnie z całej siły naszego zawodnika. Piłka wyszła poza linię boczną, Wiśniewski poszedł po nią i położył na ziemi. W tym momencie podbiegł do

niego przeciwnik i uderzył w twarz.
Pochwalić trzeba cały zespół Wisły, który walczył o każą piłkę w fatalnych warunkach pogodowych.

WARTA – GAZELLE SC – mecz odwołany z powodu zalania boiska

WARTA B – GREMIO SC, odwołany (sędzia spóźnił się 45 minut)

JAHBAT FC – WISŁA 4-2
Bramki: Michał Wiśniewski, Mateusz Kozbielak
Wisła zaczęła mecz w dziesiątkę, w dodatku z kulejącym  Darkiem Kudłaczem w składzie, Po 20 minutach  dojechał Jerzy Skowronek , ale i tak do końca meczu nie było nikogo na zmianę.
:Po szybkiej utracie dwóch bramek, wiślacy zdołali wyrównać ma 2-2, ale później zbyt szybko chcieli zdobyć dalsze bramki, poszli „na hurra” do przodu i nadziali się na kilka skutecznych kontr.