Porażki Wisły i Warty

W IX kolejce halowej ligi National oba nasze zespłu w Major Division – wisła I Warta przegrały.. Wisła stawiła nadspodziewanie silni opór niepokonanej Adrii. Zabrakło trzech sekund, by mecz zakończył  sie remisem, a  wiślacy w  drugiej połowie dominowali. Swoją  postawą sprawili miłą niespodziankę. W Second Divison nieoczekiwana wygraną Wisłoki zakończyły się polonijne derby. Faworytem tego pojedynku była będąca bez straty punkty Wisła B, ale tym razem zagrała fatalnie  i zasłużenie przegrała. Nowym liderem został drugi zespół Warty, który gra coraz lepiej. Jagiellonia dostała srogą lekcje od Assyrisn S.C., a Dabrovia przypomniała sobie,  jak należy grać i rozgromiła Los Chasquis. Łukasz Mikołajczaka, napastnik Dabrovii ma już 21 bramek na koncie i jest liderem w klasyfikacji króla strzelców w tej dywizji.

Oto wyniki

Adria – Wisła 5-4 (2-1)

Bramki: Dawid Wiśniewski, Michael Nemec, David Doowd, George Shilton

Pierwsza połowa to zdecydowany atak szybko grającej  Adrii, ale znakomicie   w bramce Wisły spisywał się Daniel  Niedzielski, który wybronił co najmniej cztery “setki”. Po zmianie stron gra się wyrównała, a w ostatnich 10 minutach Adrii zupełne brakło  sil i Wisła była nie tylko o krok od wyrównania, ale mogła nawet rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Przy stanie 4-5 w ostatnich sekundach gry wiślaccy przechwycili piłkę, Dawid Wiśniewski  wyciągnął bramkarza i podał do George Shiltona. Ten posłał piłkę do pustej bramki , ale ułamek przed tym rozległa się syrena kończąca spotkanie.

Wiślacy zasłużyli na pochwałę – gdy grają z mocnym przeciwnikiem , wyraźnie motywują się. Taj było i w tym spotkaniu,

Jak przebiegał mecz? Kolejno było; 1-0 dla Adrii, 1-1, 2-1, 3-1, 3-2, 4-2, 4-3, 5-3, 5-4. Ostatnią bramkę dla Wisły zdobył Dawid Wisniewski na 2 min, przed końcem gry.

Tricycles – Warta 3-2 (2-1)

Bramki: Kemish Gomez, Armando Telo

Warta wystąpiła bez bramkarza, którego zastąpił zawodnik z pola –Rafael Castenon. Jak zwykle zawodziła skuteczność strzelecka, co najmniej trzech 100 proc. sytuacji nie potrafiono wykorzystać, a bramki tracono po błędach obrony. W efekcie porażka, do której nie powinno było dojść.

W red section na czele Albanian Stars 22 pkt przed Tricycles S.C., Warta oraz Winged Byll – wszystkie po 10 pkt; w blue section prowadzi bez straty punktu a 21 pkt przed Chicago Stars 19 pkt;… 4. Wisła  7 pkt

Wisłoka – Wisła B 6-4 (4-2)

Bramki: Wojtek Kapuścik 2, Łukasz Szpara 2, Wojtek Kania, Piotr Trojan – Kamil Borkowski, Mateusz Pytel, Piotr Karpierz, samobójcza

Już na starce, w 1 min. padła pierwsza bramka dla Wisłoki. Serial strzelecki  rozpoczął Wojtek Kapuścik, a zakończył Piotr Trojan. Kolejno było:1-o, 1-1, 2-1, 2-1, 3-2,  4-2,4-3 i 5-3. Drugi zespół Wisły zagrał bardzo słabo ,wręcz beznadziejnie. Nic dziwnego, ze ambitnie grająca Wisłoka zasłużenie zdobyła komplet punktów. Wisłoka miała 16 zawodników do gry, wystąpiła w pełnym składzie.

– To drugi nasz słaby mecz. Nie wiem co się dzieje, musimy to przemyśleć – powiedział trener Wisły Stanisław Pytel.

Nie krył zadowolenia prezes Wisłoki – Krzysztof  Strzałka. – Oby tak dalej, idziemy do przodu. Czujemy się coraz pewniej w hali.

Chicago Inter Blue – Stal Mielec 2-6 (1-2)

Bramki: Piotr Kiełbasa 2, Marcin Aleksiejczuk, Krzysztof Pytel, Alex Budac, Ryszard Surdel

Pierwsza polowa słaba w wykonaniu mielczan, w efekcie 1-3 do przerwy. . Po zmianie stron wyraźna już dominacja Stali, uspokojono grę, grano piłką.

– Nareszcie zaczęliśmy tak grać, jak powinniśmy – powiedział  Robert Łosiewicz. Inna sprawa, ze przeciwnik nie był jakimś specjalnym dla nas  zagrożeniem.

Dąbrovia  – Los Chasquis 11-0 (5-0)

Bramki: Łukasz Mikołajczak , Bartek Kot 2,  Piotr Polak,Tomasz Kozioł, Tomasz Przepiórka i samobójcza

Już w 1 min, Łukasz Mikołajczak rozpoczął ostre strzelanie, Ten zawodnik zdobył później jeszcze cztery bramki, a Dabrovia –  po meczu bez historii – rozgromiła słabego rywala.

Assyrian S.C. – Jagiellonia 8-2 (2-1)

Bramki:   Łukasz Borys 2

Długo utrzymywał się wynik 3-2, później 4-2, ale w ostatnich 10 minutach Jagiellonia straciła cztery dalsze bramki.

Za komentarz można podać wypowiedź trenera „Jagi” Stanisława Łyska: – Pokazali nam, jak sę gra w hali,.

Bosnia United – Warta B 1-6 (0-1)

Drugi zespół Warty gra z meczu na mecz lepiej. Niektórzy nawet twierdzą, że nie ustępuje on w hali pierwszemu zespołowi tego klubu. Nawiasem mówiąc wkrótce co najmniej dwóch zawodników Warty B ma wzmocnić…. Warte A. Spotkanie zaczęło się od pięknej bramki Maloza, kiedy po jego strzale piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Dwa trafienia w tym meczu zaliczył Ricardo Franco. Dopiero przy stanie 6-0  przeciwnik zdobył honorowe trafienie.

W red section prowadzi Warta B 24 pkt przed Wisłą B, Assyrian S.C., Kosovo i Jagiellonią po 18 pkt;… 7. Wisłoka 14 pkt; w blue section na czele  Gremio FC 22 pkt przed Dąbrovią 19 pkt. Tyle samo punktów mają Albania FC i FC Tryzub ; 6. Stal Mielec 15 pkt