Porażka Warty, wygrana Wisły over-30

W lidze National grały tylko dwa nasze zespoły – Warta w Major i Wisła w over-30 Division. Spotkanie Wisły z Deportivo Colomex zostało odwołane wcześniej, natomiast w ostatniej chwili odwołano także mecz Warty B w First Division z Republiką Srbską. Nie doszło także do spotkania Tarnovii over-30 w Premier League Soccer.
Może to i dobrze, że niektóre mecze zostały przełożone, bo aura – zwłaszcza w niedzielę – była nie do grania. W meczu Warty z Gazelle SC sędzia wprawdzie ordynował co 22 minuty przerwy w grze na picie wody, ale to niewiele pomagało. Wata przegrała ten bardzo ważny pojedynek, bowiem w razie zwycięstwa opuściłaby ostatnie miejsce w swoje grupie i przeskoczyła Gazelle  FC  o 1  pkt, a po porażce ma już  5 punktów straty do tego zespołu. Jednym słowem sytuacja naszego zespołu coraz trudniejsza.

Wygrali   natomiast pewnie oldboye Wisły, mocno ostatnio wzmocnieni i … odmłodzeni.
Oto szczegóły.

WARTA – GAZELLE SC 1-4 (0-0)
Bramka: Tony  Svetkov.
W tym ważnym meczu Warta wystąpiła bez szeregu podstawowych zawodników – zabrakło m. in. Marina, Halica, Blanco  i Marcina Sieraka, który podczas  weekendu brał  ślub). Nie było bramkarza, w pierwszej połowie wystąpił na tej pozycji   Lukasz Borys, po przerwie zastąpił go w bramce  młodszy brat  Rafa l. Z drugeig zespołu przesunięci zostali do pierwszej  drużyny  Rafa l Jarosz i Piotr Kulpiński.
Pomimo wyraźnego  osłabienia były szanse na wygranie meczu. W pierwszej połowie rywale oddali tylko jeden strzał na bramkę Warty. P Po zmianie stron przy stanie 0-2.,  Tony Svetkov z rzutu wolnego  uzyskał kontaktowe trafienie. Na tym się jdnak się  skończyło.

Over-30 Division
WISŁA –  JAHBT FC 4-1 (1-1)
Bramki:  Marek Wisniewski 2 ( tym jedna z rzutu karnego),  Maciej  Gadziała,  Damian Łysek.

Był to niezły mecz w naszym wykonaniu – ocenił trener RYSZARD LATAWIEC. – Rozegraliśmy go na sztucznej nawierzchni szkolnego obiekt w Evanston. Przeciwnik był trudny – młody, wybiegany, grający twardo.  Przy  stanie 2-1, rywal musiał się „otworzyć”, co wykorzystaliśmy, zdobywając dwie dalsze bramki.

W tym meczu Marek Wiśniewski powrócił do niezawodnego egzekwowana jedenastek. Tydzień wcześniej, podczas Pucharu lata nie wykorzystał rzutu karnego – wcześniej natomiast strzelał celnie z 11.  metrów aż 30 razy pod rząd.

Warto przypomnieć , że Wisła over-30 ostatnio bardzo się wzmocniła – doszli Damian i Rafał  Łyskowie,  Krystian Hańczyn, Jakub Rzeźnikiewicz., BigdaPawlik – cała piątka w wieku pomiędzy30 – 35  lat. A więc nie tylko wzmocnienie, ale i znaczne odmłodzenie zespołu , który dotychczas należał do najstarszych wiekiem w tej Dywizji NSL.