Porażka Warty w finale play off, świetne mecze Czarnego Dunajca

Zakończył się halowy sezon w lidze National. W play offs uczestniczyły trzy ze-społy polonijne – najdalej, do finału Champions Division dotarla Warta A . Tam jednak nie sprostała Albanian Stars. Albańczycy wykazali więcej zaangażowania, sprawiali wrażenie jakby bardziej zależało im na wygraniu i odzyskaniu po roku tytułu. Na dodatek w Warcie zabrakło kilku podstawowych zawodników (praca, występ w zawodowej lidze). Milą niespodziankę sprawił Czarny Dunajec.  Rozegrał dwa bardzo dobre spotkania, na pewno najlepsze spotkania tej drużyny w ciągu 3-letnch występów w halowych rozgrywkach tej ligi. W ćwierćfinale pokonał łatwo Vikings, w półfinale nieznacznie uległ Albanian Stars, chociaż w przekroju całego spotkania spotkaniu nasz zespół był na pewno lepszy od rywali. Niestety po raz kolejny nie popisali się sędziowie, którzy wyraźnie pomagali  Albańczykom.

W niższej, czyli w Major Division Warta B w ćwierćfinale zgodnie z oczekiwaniami wygrała pewnie z Chicago Blast, ale zakończyła start w play off po porażce w półfinale z faworytem –  MUFC Red Devils.

Bramki: Luis Adamo 3, Juan  De La Cruz, Juan Hernandez
Pierwszy, bardzo udany występ po przerwie (konfuzja, kartka) Luisa Adame, który  w drugiej połowie popisał się klasycznym hat trickiem, zdobywając pod rząd trzy bramki.

ALBANIAN STARS – CZARNY DUNAJEC 2-1
Bramka:  Kyle Breitenbach
Czarny Dunajec prowadził po pierwszej połowie 1-0, po pięknej bramce  Kyle Breitenbacha, którzy uderzył z dystansu, z blisko 30 metrów w  samo „okienko”. Nasi powinni wygrać to spotkanie, ale nie pozwolili im sędziowie , „kartkując”

MUFC RED DEVILS – WARTA B 4-2
Do porażki Warty B przyczynił się w  pewnej mierze błąd trenera, który –  mając do dyspozycji trzy piątki, dał wszystkim pograć, zamiast wybrać dwie najlepsze.
. Udany debiut w zespole  Alex Sancheza.

Finał w tej dywizji dla MUFC Red Devils, którzy wygrali  z Vikings B 3-1