Porażka Warty na własne życzenie

Warta w piątkowy wieczór nie sprostała czołowemu zespołowi ligi National – Albanian Stars.  Pomimo wyraźnej przewagi i stworzenia czterech 100-proc sytuacji (sam na sam z bramkarzem) nie zdołała strzelić ani jednej bramki, a rywale z kontr zaliczyli trzy trafienia. Także Wiśle w niedzielny wieczór nie udało się wygrać rywalizacji o drugie miejsce w sekcji niebieskiej. Wiślacy przegrali z Deporttivo Colomex.

Major Division NSL

WARTA – ALBANIAN STARS 0-3 (0-1)
Przypadkowo stracona bramka w 16 min  nie przesądzała jeszcze sprawy. Warta atakowała, a po przerwie przez 20 minut przeciwnik nie wychodził praktycznie ze swojej polowy. Co najmniej cztery znakomite sytuacje na wyrównanie nie zostały wykorzystane. W ostatnich kilku minutach – gdy Warta postawiła wszystko na jedną kartę i odsłoniła się – dwie szybkie kontry przyniosly dwie dalsze bramki rywalowi.
Szkoda,  bo mecz ten powinna wygrać Warta.

WISŁA – DEPORTIVO COLOMEX 1-2 (0-1)
Bramka: Michael Nemec
Szybki obustronnie mecz, szkoda że Kuba Gurgul nie wykorzystał przy stanie 1-1  100-proc., sytuacji.