Porażka Warty i Wisły B

Niezbyt udana była to kolejka w halowej lidze National dla najlepszych polonij-nych zespołów, Wygrały tylko Wisła A z Czarnym Dunajcem oraz  Jagiellonia z Wisłą B. Warta w Champions straciła pierwsze miejsce, ale szansa na ukończenie rywalizacji na pierwszej pozycji pozostały – trzeba wygrać ostatni mecz w regularnym sezonie z Albanian Stars.  Porażka Wisły B  z Jagiellonią w Major Division oznacza, że niemal na pewno awans do Champions  zapewnili sobie Berber Stars.
W tej samej dywizji zagrożone spadkiem do First Division są dwa nasze zespoły – Stal Mielec i Unia Chciago. Natomiast – pomimo porażki – wciąż minimalne szanse na awans do play off posiada HDS Eagles.
Champions Division
CZARNY DUNAJEC  – WISŁA A 6-8 (2-3)
Bramki dla Wisły: Marco Alvarez 4, Piotr Łagowski 2, Vitaloij Kwas, Sebastian Piłat
Wyrównany pojedynek, w którym prowadzenie zmieniało  się raz za razem. Ko-lejno było: 1-0, 1-2, 4-3, 5-6, 6-6, 6-7 i na 20 sek. przed końcem, gdy Wisła gra-ła w osłabieniu, Piotr Łagowski przejął piłkę, minął trzech rywali i ustalił końcowy wynik.

DEPORTIVO GUERRERO – WARTA  7-2 (3-2)
Bramki: Alex Gomez, Ryan Ibara
Bardzo słaby mecz w wykonaniu Warty, która grała chaotycznie. Wprawdzie Warta prowadziła 2-1, ale później, przy stanie 2-2  w przeciągu kilkudziesięciu sekund po prostych błędach straciła dwie bramki. I to był przełomowy moment spotkania.

JAGIELLONIA – WISŁA B 7-3 (3-3)
Bramki: Konrad Ślęczka , Łukasz Borys 2, Paweł Ściepuk  – Mateusz Pytel, Konrad Malinowski, Patryk Bryk
Tradycyjnie dobra  gra obronna Jagiellonii  i udane kontry przyniosły jej powo-dzenie.  Już w I połowie „Jaga” mogła prowadzić,  w tym okresie nie wykorzystała kilku sytuacji sam na sam. Tylko początek był dobry w wykonaniu Wisły, która w sumie zagrała słabo. Jedynie bramkarz Patryk Mięczkowski  zasłużył na wyróżnienie.

HDS EAGLES – ALBANIA FC 2-8 (1-2)
Bramki: Dawid Knurek z rzutu karnego, Pavel Slavov
Do przerwy było jeszcze nieźle, z szansami na wyrównanie. Niestety czerwona kartka dla Patryka Wojciuka i konieczność gry przez 5 minut minut w osłabie-niu, przesądziła sprawę.

STAL MIELEC – FC TRYZUB 0-7 (0-3)
Wynik nie odzwierciedla przebiegu gry. Mielczanie mieli szereg okazji, zabrakło jednak szczęścia. Dwukrotnie trafiali w słupek Piotr Kiełbasa  i Marcin Okarmus, raz – Ryszard Surdel. Szczególnie szkoda sytuacji przy 2-0, kiedy Kiełbasa zamiast do pustej bramki, trafił w słupek. A tymczasem rywalom w tym dniu wszystko wychodziło – co strzał to kolejna, piękna bramka.

UNIA CHICAGO – BERBER STARS  1-4 (1-0)
Bramka: Maciej Szkutnik
Dobry mecz Unii Chicago, ale posiadanie tylko jednego zawodnika na zmiany wykluczyło możliwość powalczenia o wygraną w pojedynku z liderem Dywizji. Po przerwie wyraźnie zabrakło sił.,

First Division
WISŁA C – BOSNIA/HERCEGOWINA  1-5 (1-1)
Bramka: Andrej Polset
Młodzież Wisły nie sprostała doświadczonemu rywalowi. Wisła wprawdzie  pro-wadziła 1-0, później miała jeszcze szansę wyjścia na 2-1, ale rutyna wzięła górę.