Porażka Odrowąża z Orawą

W drugiej kolejce  sezonu w Lowell Foods Liga Podhalańska doszło do niespo-dzianki. Mistrz poprzedniego sezonu – Odrowąż przegrał z najsłabszym od pewnego czasu  zespołem ligi – Orawa. Była to pierwsza wygrana Orawy  w ym roku. W drugim spotkaniu nie doszło do niespodzianki – Szaflary pokonały Ratułów. Pierwsze miejsce w tabeli ma Watra/Białka, która w drugiej kolejce pauzowała. Jest ona także jedynym zespołem bez straty punktu.
Oto wyniki i aktualna tabela

RATUŁÓW – SZAFLARY 1-3 (1-2)
Bramki:  Robert Krupa – Piotr Kiełbasa 3
Ratułów zdobył prowadzenie w tym spotkaniu, ale później hat trickiem popisał się Piotr Kiełbasa, który zdobył wszystkie pozostałe w tym dniu  bramki,  Jeszcze w pierwszej połowie w przeciągu trzech minut Kiełbasa zapewnił Szaflarom prowadzenie, a po zmianie stron trafił do siatki po raz trzeci. Pojedynek był wyrównany ale zadecydowała właśnie skuteczność strzelecka Piotra Kiełbasy. Oba zespoły maja problemy kadrowe – Ratułów miał tylko jednego zawodnika na zmiany, a Szaflary – nikogo…
Po opadach deszczu boisko było grząskie, Naa początku pierwszej połowy pękła bramka i jej naprawa trwała blisko godzinę.
.
ORAWA – ODROWĄŻ 3-2 (3-1)
Bramki: Piotr Chrobak 2, Mateusz Babtyczak – Joe Bref,m  Wayne Gentile
W 2 min gry  Wayne Gentile znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale ten wy-bronił. Odrowąż niebawem zdobył jednak prowadzenie. Ale jeszcze przed prze-rwą trzy razy piłkę w siatce umieścili piłkarze Orawy. Na szczególne wyróżnienie zasługuje piękna bramka Mateusza Babtyczaka na 1-1. Na grze Odrowąża odbił się udział niemal całego zespołu w sobotnim weselu zawodnika tego zespołu – Krystiana Ustupskiego,. W rezultacie na  meczu brakowało połowy drużyny, a ci co byli,, nie mogli zaimponować formą.
Orawa pozyskała ostatnio kilku młodych, dobrze spisujących się cudzoziemców – ma w swych szeregach zawodników z Boliwii, Peru i Wenezueli.

1.    Watra/Białka        1    3    8-5
2.    Odrowąż                2    3    7-4
3.    Szaflary                1    3    3-1
4.    Orawa                  2    3    8-10
5.    Ratułów                2    0    2-8