Porażka Jagiellonii

W pierwszej kolejce spotkań w ramach Pucharu Stawski Soccer League do pewnej niespodzianmk doszło w meczu Jagiellonii z Igloopolem. Wyżej notowana w tabeli „Jaga” przegrała 0-1. W pozosłych dwóch spotkainach nie zanotowano niespodzianek – wygrali faworyci. Druga kolejka pucharowych zmagań – za tydzień, a trzecia – dopiero na wiosnę 2013.
DABROVIA USTRONANKA  – HETMAN 1-2 (0-1)
Bramki: Manuel Pas – Arek Szlis, Waldek Gołąbek
W pierwszej połowie grający z silnym wiatrem Hetman miał sporą przewage, ale wykorzystał tylko jedną okazję. W tym okresie zmarnowali szanse m. in. Marcin Macko, Grzegorz Smuk.
Po zmianie stron  role się odwrócily, atakowała Dąbrovia, która wyrównała na 1-1. A chwilę później Waldek Gołabek zdobył drugą bramkę i ten zwycięski dla siebie rezultat Hetman dowiózł do końca spotkania.
Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć znarlego ojca menedżera i grajacego trenera Dąbrovii – Piotra  Polaka.

POLONEZ – LECHIA 4-2 (3-1)
Bramki: Aerur Walach, Alfredo Ramirez, Sergio Hernndez, Mirek Nytko z rzutu karnego – Jakub Gosztyła, Grzegorz Pawlak
Pomimo iż Polonez wystapil bez pięciu podstawowych zawodników, na słaby zespół Lechii wystarczyło  to do odniesienia wygranej.  Mecz mógł się zakończyć znacznie wyższym rezultatem dla Poloneza, którego zawodnicy zmarnowali szereg doskonałych okazji.

IGLOOPOL – JAGIELLONIA 1-0 (0-0)
Bramka: Dominik Wardzałą
W pierwszych 25 minutach dominował Iglopol, ale  trzech znakomtiych sytuacji nie wykorzystał Oskar  Piech. Po przerwie gra się wyrównała, a jedyną bramkę w tym okresie – po ładnej akcji – uzyskał Dominik Wardzała. Doskonale spisujący się w bramce Iglopolu Wojtek Siwik  kilkakrotnie znakomicie interweniował w bardzo trudnych sytuacjach. Udany debiut kolejnego ukraińskiego zawodnika, 25-letniego Jaroslava Pelpsa. To drugi Ukrainiec, pozyskamy ostatnio. Przed trzema tgodniami akces do Igloopolu zgłosił  bowiem Oleg Surma..
Trener Jagiellonii Stanslaw Łysek dziękuje ustalającemu obsade sedziowską Zdzisławowi Kujawie  za desygnowanie jako arbitra głównego Janusza Bełcha.