Polonijne derby na remis

Polonijne, piątkowe derby w lidze National: Wisla A – Wisłoka zakończyły  się podziałem punktów, co jest pewna niespodzianką,. Faworytem była bowiem Wisła.. Dzień wcześniej ,w czwartkowy wieczór Warta wygrała z Jamstar,
Teraz czek nas w tej lidze lipcowa przewa w rozgrywkaxh’

WARTA – JAMSTAR S.C. 2-1 (1-0)
Bramki: Diego Gonzalez  2
Pomimo pewnych problemów – brak kilku zawodników  z podstawowego składu, tylko jeden zawodnik na zmiany i to blisko 40-letni, Warta stosun-kowo łatwo uporała się z Jamstars, Już do przerwy powinna prowadzić co najmniej 4-0, tylu bowiem 100-proc, sytuacji nie wykorzystano. W 24  min. Diego Gonzalez  zdobył pierwszą bramkę , a w 83 min ten sam zawodnik podwyższył na 2-0. Szanse na kolejnego gola miał George Kennedy, nie trafiając w sytuacji sam na sam; w 88 min Jamstar zdobył honorowe trafienie, ale na tym się skończyło.

WISŁOKA – WISŁĄ  A 1-1(0-1)
Bramki: Patryk Szatko – Vitalij Kwas
Polonijne derby były udanym widowiskiem. Było to dobre, ciekawe spotkanie. Do przerwy prowadziła Wisła po trafieniu Vitalija Kwasa, Wisłoka wyrównała na 10 min przed końcem.  Remis sprawiedliwy, chociaż więcej szans miała może Wisła. Prezes Wisłoki Krzysztof Strzałka zadowolony z jednego punktu, chociaż  jego zdaniem  sędzia mógł podyktować dwa rzuty karne dla jego zespołu. Dziękuje licznie przybyłym kibicom za doping,.

ADRIA – WISLA B – niedziela, godz.z 1a.,m., River Rd (Uwaga – zmiana miejsca i gpdziny_)