Polonijne derby dla Wisły over-48

Do zakończenia sezonu w over-48 Division ligi National Metro pozostało jeszcze kilka tygodni.. Podczas minionego weekendu doszło do derbowego pojedynku lidera Wisły z Royal/Craco ia. Natomiast Calisia wygrałą walkowerem z WIngs 3-0/

WISŁA – ROYL/CRACOV IA 6-3 (2-1)
Bramki: Romek WItecki 3, Wojtek Kapuścik, Bernrad Burda, Jacek Wiśniewski – Sławek Strzesak 2, Oscar Orkiz
Polonijne derby mogły się podobać. Royal/Cracovia długo prowadził 1-0 i dopiero w samej koncowce pierwszej polowy padły dwie bramki dla Wisły – pierwsza po nieudanej pułapce ofsajdowej, a dwie minuty później po krótko rozegranym rzucie rożnym.
:Po przerwie Royal/Cracovia wyrowal na2-2, ale mniedługo potem Sławek Strzesak zobaczył drugą żółtą kartkę i Wisła już do końca grała w przewadze jednego zawodnika. Gdy zespół Royal/Cracovii w końcówce opadł z sił,wygfrana Wisły nie podlegała już dyskusji.
Polonijne derb przyciągnęły na RiverRd sporo kibiców obu zespołów/ Wspamala letnai aura sklomkla zebranych do zorganizowania po meczu przedwczesnego spotkania na zakończenie sezonu, gdyż nie wiadomo, jaka będzie aura na koniec października, gdy dobiegnie liga do mety.