Polonia ponownie lepsza od Azjatów

W sobotę 23 października we Franklin Park odbył się rewanżowy mecz w tenisie stołowym pomiędzy zawodnikami naszej Polonii a reprezentacją składającą się z zawodników pochodzących z Azji a obecnie mieszkających w Illinois. Licznie zgromadzona publiczność nie mogła narzekać na brak emocji i żywo reagowała po każdej skończonej akcji. Doping podziałał budująco na zawodników i wszyscy starali się dać z siebie maksimum walki i umiejętności.
Oto relacja organizatora i czołowego zawodnika – Wojtka Wolskiego.

W składach obydwu drużyn wystąpili jedni z najlepszych zawodników naszego stanu. Już w pierwszym meczu doszło do pojedynku w którym spotkali się liderzy obydwu drużyn. Po stronie Polonii wystąpił Łukasz Fita, który jest trzecim zawodnikiem Illinois, a po stronie Azjatów wystąpiła Kang Kang Huang- jedyna dziewczyna w tym meczu, która zaliczyła już występy w kadrze Singapuru. Zdecydowanie lepszym okazał się Łukasz wygrywając ten pojedynek 3-0. Tym samym reprezentacja Polonii objęła prowadzenie w tym meczu.

pa238262Łukasz Fita w pojedynku z Kang Kang

Równolegle na drugim stole spotkali się Wojciech Wolski i Spenser Lam. Obydwaj bardzo dobrze się znają, gdyż razem trenują w tym samym klubie. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Wojtka i prowadził już 2-0 w setach. Spensera jednak nie poddał się  i doprowadził do wyrównania w tym meczu. W piątym secie ponownie Wojtek Wolski objął prowadzenie. Prowadził już 7-3, później 8:4 i w końcu 1-:6. Od tego stanu coś zaczeło się psuć i Spenser doprowadził do stanu 10-10. Końcówka należała do zawodnika azjatyckiego i tym samym stan meczu wyrównał się na 1-1.
img_0028

Pojedynek deblistów podczas niedzielnego meczu: Polonia – Azja

W kolejnym meczu  staneli naprzeciw siebie Artur Kurek i Joe Yoon. Mecz był bardzo ciekawy i obfitujący w piękne akcje. Niestety zawodnik azjatycki tym razem okazał się troszkę lepszy i wygrał 3-1. Tym samym Azjaci wyszli na prowadzenie 2-1.
Żeby myśleć o zwycięstwie naszej drużyny w tym meczu, Janusz Franeczek grający na drugim stole musiał pokonać leworęcznego zawodnika Zunduo Zhao. Wynik tego meczu cały czas się zmieniał. Raz jeden zawodnik prowadził raz drugi. Ale znany ze swojej waleczności Franeczek w piątym decydującym secie pokazał, że pod wpływem stresu gra mu się najlepiej i zwyciężył 11-7. Reprezentacja Polonii doprowadziła do remisu 2-2.
Kolejne mecze to były gry deblowe. W pierwszej parze wystąpili Łukasz Fita z Wojciechem Wolskim i Spenser Lam z Reggie Dulaca. Rok temu debel azjatycki wygrał 3-1 i dlatego nasi zawodnicy chcieli się zrewanżować. Od pierwszej piłki byli bardzo skupieni i skoncentrowani. Doping publiczności bardzo im pomógł Mecz zakończył się dość łatwym zwycięstwem pary Fita –Wolski 3-0. Polonia prowadzi 3:2. Teraz drugi pojedynek deblowy. Artur Kurek z Januszem Franeczkiem i Huang Haibin z Zunduo Zhao. Tutaj również doszło do łatwego zwycięstwa naszego debla 3-0. Wynik 4-2 dla Polonii.
Kolejny mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Spotkali się w nim Łukasz Fita i Joe Yoon. W tamtym roku niespodziewanie Yoon w meczu otwarcia wygrał z Łukaszem. Czy w tym roku Yoon powtórzy tamten wynik? Nie tym razem. Fita po trudnym meczu pokonał Koreańczyka 3-2 i tym samym remis już mieliśmy. W polskiej drużynie nastąpiła zmiana i w miejsce Franeczka wszedł Bogusław Owsiak. Spotkał się z reprezentantem Chin Huang Haibinem. Po zaciętym i dobrym meczu przegrał 3-2 ale pokazał, że grać potrafi. Wynik meczu 5-3 dla Polonii. Następny mecz to pojedynek Wojciecha Wolskiego z Reggie Dulaca. Mecz ważny , bo wygranie tego pojedynku przez Wolskiego gwarantowało zwycięstwo naszej reprezentacji. Tym razem Wojtek nie zawiódł i wygrał 3-1. Polonia prowadzi 6-3.
Ostatni mecz tego wieczoru to pojedynek Kang Kang Huang i Bogusława Pługowskiego. Nasz reprezentant pokazał się z bardzo dobrej strony. Wygrał pierwszego seta, w drugim przegrał na przewagi. Również tanio skóry nie sprzedał w kolejnych setach. Reprezentantka Singapuru wygrała 3-1.
Mecz zakończył się wygraną reprezentacji Polonii 6-4.

pa238261Reprezentacja Polonii przed meczem

Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom za udział w tym meczu, kibicom za prawdziwy, gorący dpoing oraz naszym sponsorom, bez których pomocy  do tego meczu by nie doszło.
Dziękuję firmie pożyczkowej Wintrust Mortgage,
firmie WDT,
Andrzejowi Rymutowi z Expert Financial Services,
firmie Killerspin
oraz DJ-owi Krzysztofowi z Markski CD& Tapes (Południe), który wspaniale prowadził cały mecz i raczył nas w wolnych chwilach wspaniałą muzyką. Również dziękuję sponsorom medialnym: Radio 1030AM, radiu 1080AM, radiu 1490AM, Kurierowi Codziennemu, Dziennikowi Związkowemu oraz Tygodnikowi Podhalańskiemu za nagłośnienie tego wydarzenia. Słowa podziękowania kieruję też do redaktora Sławomira Sobczaka, który zaszczycił nas swoją obecnością  i zrobił obszerny materiał z tego meczu dla Polsatu2 i programu Oblicza Ameryki.