Komplet zwycięstw w over-30 Division

Tym razem wygrały wszystkie  nasze zespoły w Over-30 Division Il. Metropolitan A. H. Soccer League. Eagles wciąż ustępuje  Concordii dwoma punktami, zajmując drugie miejsce w tabeli, ale ma mniej dwie gry rozegrane. Pozostaje zatem tylko kwestia czasu, kiedy mistrz  poprzedniego sezonu awansuje na pierwszą lokatę. Być może już w najbliższą środę, kiedy to  dojdzie do zaległego derbowego pojedynku: Eagles – Błyskawica North (Schwaben Center, godz. 7.30 p.m.).
Poprawiły także swoje miejsca pozostałe polonijne teamy w tej dywizji.
Natomiast w over-40 Division poszło naszym zespołom gorzej – wygrał tylko Eagles, pozostałe przegrały. Szczególnie przykra jest porażka Podhala, które traci dystans do prowadzącej Concordii.
Oto wyniki

BŁYSKAWICA NORTH – GREEN-WHITE 4-1  (2-1 )
Bramki: Roman Witecki 3, Janusz Chmielewski
Zasłużone zwycięstwo Błyskawicy, która grała z kontry i to z dobrym skutkiem. Bramek mogło paść nawet więcej

EAGLES – SCHWABEN 1-0 (0-0)
Bramka: Janusz Gurgul
Wygrana Eagles, ale po bardzo trudnym meczu, Zresztą  ze Schwaben na ich obiekcie zawsze jest ciężko.
Jedyna bramka padła w 60 min – Janusz Gurgul wyszedł na pozycję sam na strzelił, bramkarz wprawdzie obronił, odbijając piłkę przed siebie, ale dobitka  Gurguka utkwiła w siatce.

eagles-shwabenZ meczu: Eagles – Schwaben 1-0                                                          Foto – Jacek Jówko

CALISIA – LITHS 2-0 (0-0)
Bramki: Tomasz Wrotoń, Adam Jatkowski
Bardzo zacięty i  wyrównany pojedynek. W końcówce mogła paść trzecia bramka, ale Jarek Cwanek nie wykorzystał  idealnej sytuacji.
calisia-wroton-bramkaTak padla pierwsza bramka dla Calisii – piłka po uderzeniu z rzutu wolnego przez Tomka  Wrotonia już w siatce – radośc z gola z podniesionymi rękoma okazuje Arek Wałega                                       Foto – Jacek Jówko

calksia-cdJeszcze jedna migawka z meczu: Calisia – Liths 2-0                                        Foto – Jacek Jówko

PODHALE  LITHS 3-4 (2-2)
Bramki: Tadeusz Sroka, Grzegorz Kaska,  Andrzej Chlebek
Dobra gra Podhala w pierwszej połowie, ale po przewie nasi pogubili się. Jedną z bramek straciło Podhale po nieporozumieniu pomiędzy stoperem Bogdanem Zawadzkim i bramkarzem Arturo. Rywale prowadzili już 4-2, ale po zdobyciu kontaktowej bramki na 3-4, w ostatnich 20 minutach Podhale zdecydowanie zaatakowało. Zabrakło jednak szczęścia – dwie świetne okazje w tym okresie miał Andrzej Chlebek, niestety nie zdołał ich wykorzystać.

CRACOVIA – OLYMPICS 2-3 (1-2)
Bramki: Kazimierz Budz z rzutu karnego i Jerzy Motolko
Pechowo przegrany mecz Cracovii. Chociaż przegrywała już 0-2, to jednak nie poddawała się. Darek Szczapa znalazł się sam kilka metrów przed bramką rywali, ale został nieprawidłowo powstrzymany, a przyznany rzut karny zamienił Kazimierz Budz na kontaktową bramkę.  Niestety tuż po wznowieniu gry po przerwie Olympics zdobyło trzecią bramkę. Tym niemniej dalszy ciąg gry to już dominacja Cracovii. Uzyskała ona jednak tylko jedną bramkę, zdobytą przez Jurka Motolko po zagraniu Darka Szczapy.

EAGLES – YOUTHS 5-4 (4-2)
Bramki: Darek Dyląg 3, Andrej Postołowicz, Franek Misiaszek.
Trudny pojedynek Eagles – mecz w zasadzie wyrównany, ale – zwłaszcza w I połowie – optyczna przewaga naszego zespołu.