Polonez już w medalowej trójce

Tylko jedna zmiana nastąpiła po drugiej kolejce wiosennej rundy w Stawski Soccer League. Polonez po denerwującej, ale zwycięskiej końcówce w meczu z Dabrovią, wyszedł na trzecie miejsce w tabeli. Nie wydaje się jednak, by był to kres marzeń zespołu Marka Rejdaka. Na razie drugą pozycję okupuje Jagiellonia, ale najtrudniejsze spotkania dopiero przed tym zespołem. Lider – Capitol Czarni Jasło ma nadal dwa punkty przewagi nad „Jagą” i 8 punktów nad Polonezem, który ma jednak jeden mecz mniej rozegrany.
Oto relacje i aktualna tabela

DĄBROVIA USTRONIANKA – POLONEZ 2-3 (0-1)
Bramki: Jakub  Nowacki, Łukasz Jopek – Wojtek Kapuścik, Sebastian Jarmuła z rzutu wolego, Olek Zakala
Dwa oblicza tego spotkania. Pierwsza połowa, a zwłaszcza pierwsze 25 min, kiedy to defensywa Dąbrovii wyraźnie „zaspała”, to dominacja Poloneza. Do przerwy mogło paść znaczne więcej bramek, dalszych okazji nie wykorzystali Kapuścik, Jarmuła, Łukasz Paśko. Po przerwie Polonez podwyższył jeszcze na 3-0, ale później jego zawodnicy chyba zbyt wcześnie poczuli sie  wygranymi wyraźnie spuścili z tonu, popełnili ponadto dwa błędy w  obronie, które przyniosły dwie bramki Dąbrovii. W  końcówce Dabrovia miała nawet szanse na wyrównanie, ale piłka po strzale Kuby Nowackiego wylądowała na poprzeczce.

JAGIELLONIA –  LECHIA 5-1 (2-0)
Bramki: Adam Wilczewski 3,Rodriguez Juarez – Przemek Przemysłowski
Kolejny, nie najlepszy występ Jagiellonii ,a le jak uważa jej trener Stanisław Łysek, liczą się punkty, A te  przypadły bez problemu „Jadze”. Po raz pierwszy Jagiellonia miała do gry aż 18 zawodników.
Lechia wciąż ma problemy z brakiem zawodników. Trener Władysław Serafin poszukuje bramkarza i zawodników do gry  w polu, zgłaszać się – tel. 733 – 415-1941

Karkołomna, udana interwencja bramkarza “Jagi” – a poniżej kilka dalszych zdjeć ze spotkania Jagiellonii z Lechią

Prezes Jagiellonii – Zenek Milewski i trener Staszek Łysek śłedzą przebieg spotkania – Zdjęcia – Jacek Jówko

CAPITOL CZARNI JASŁO – HETMAN 5-0 (3-0)
Bramki: Adrian Golemo 2, Mario Waksmundzki, Bogdan Konieczny, Łukasz Pieniążek
Zdecydowana przewaga Capitolu Czarnycj Jasło, ale zdanem trenera Tadeusz Ciężkiego, mecz był w sumie słaby. Ozdobą spotkania – piękna bramka na 2-0 Łukasza Pieniążka z 30 w samo „okienko”.  W Capitolu zabrakło m . In. Łukasza Kluski, Kamila Bobera, Jose Mendozy i pauzującego za czerwoną kartkę Łukasza Szcześniaka.
Hetman zaczął gołą jedenastką  w trakcie gry doszło jeszcze dwóch zawodników. Ten zespół stworzył kilka sytuacji (m. in. dwukrotnie Paweł Szawkało, Marcin Macko), ale nie potrafił zdobyć honorowej bramki. Pokazali się dwaj nowi zawodnicy – Damian Koza i Tomasz Rysz.

Raz jeszcze pierwsza bramka meczu – Adrian Golemo z najbliższej odległości pokonał bramakarza Hetmana

Nareszcie! Bogdan Konieczny zdobywa swoją pierwszą w historii  gry w Capitolu Czarnych Jasło bramkę w meczu ligowym

1.Capitol Czarni Jasło    8    22    32-4
2. Jagiellonia    8    20    20-9
3. Polonez        7    12    19-16
4. Igloopol        7    11    15-15
5. Hetman        8    7    14-20
6. Dąbrovia Ustron.    8    3    8-22
7. Lechia        8    3    14-36

Panowie sędziowie z Piotrem, Jeleniem w środku w pogodnjych nastrojach…