Podlasie – Stal Mielec w finale Pucharu Ligi

We wtorek i środę rozegrano dwa półfinały w Pucharze Stawski Soccer League. Nie doszło w nich do niespodzianek – najpierw Stal Mielec wygrała z beniaminkiem I ligi – Polonezem, a w środę wieczorem Podlasie uporało się z Jagiellonią.  Faworytem w finale będzie nowo kreowany mistrz Ligi – Podlasie, które zdobyło już toi trofeum dwukrotnie (2006, 2007), ale  w pucharach często dochodzi do zaskakujących rozwiązań. Stal Mielec nawiasem mówiąc triumfowała przed rokiem, bijąc w półfinale  rzutami karnymi… Podlasie. Natomiast w finale zespół Piotra Dąbka pokonał wtedy mistrza ligi – Jagiellonię. Tak więc finał zapowiada się emocjonująco.Oto wyniki półfinałów:
STAL MIELEC – POLONEZ 3-2 (3-2)
Bramki: Sebastian Mielcarek 2,  Tomasz Chlebowicz – Piotr Hochman, Artur Wilk
W trudnych  warunkach, przy padającym deszczu i częściowo zalanym boisku rozegrano wtorkowy półfinał  Pucharu Stawski Soccer League. Polonez stawił zacięty opór Stali i potwierdził  że jego niedzielna wygrana nad Igloopolem nie była przypadkiem. Już po10 minutach Stal prowadziła 2-0, ale Polonez mnie załamał się i walczył ambitnie . Efektem dwie bramki, po  błędach obrońców. Rozstrzygnięcie pad ło jeszcze przed przerwa – Sebastian Mielcarek po otrzymaniu idealnego nagrania z prawej strony od Marcina Niedźwieckiego, efektownym  wślizgiem posłał piłkę do siatki. Polonez walczył do końca – w 80 min. Sebastian Jarmuła znalazł się przed pustą bramką, ale chybił.  Ten sam zawodnik jeszcze w pierwszej połowie po podaniu  Łukasza Rusina trafił w poprzeczkę.
Było to dobre spotkanie, toczone w szybkim tempie, a oba zespoły zasłużyły na pochwałę. W Stali znakomitą partię rozegrał forstoper Maricn Laguna. Wyróżnić trzeba także strzelca dwóch, bardzo efektownych bramek Sebastiana Mielcarka.
PODLASIE – JAGIELLONIA 3-1 (0-1)
Bramki: Mario Zubek, Andrzej Kamiński – Rafał Łysek z rzutu wolnego.
Wyraźna przewaga Podlasia, które już w pierwszej połowie zmarnowało siedem znakomitych sytuacji. A tymczasem po jednym z wypadów Jagiellonii, zagranie ręką obrońcy przed 16-tką, niezbyt dobrze ustawiony mur i Jagiellonia po precyzyjnym uderzeniu Rafałła Łyska prowadzi 1-0.
Pięć minut po zmianie stron w po asyście Roberta Sztejna wyrównująca bramkę zdobył Mario Zubek. Długo utrzymywał się wynik remisowy, dwie dalsze bramki padły w ostatnich 15 minutach gry.
Przed finałem, a później wyprawą na XXIV Turniej Polonijny do N. Jorku Podlasie na pewno musi popracować nad celnością strzałów.

Finał: Podlasie – Stal Mielec – niedziela 21 czerweca, godz. 12 w południe w Bensenville.