Po zwycięskim dla Wiktorczyka Rajdzie Olympus

O sukcesie załogi: Piotr Wiktorczyk – Grzegorz Dorman w Rajdzie Olympus w stanie Washington pisałem w minioną niedzielę. Dzisiaj kilka dalszych refleksji po tym rajdzie w materiale tradycyjnie przysłanym przez Grzegorza Dormana

Trzecie z rzędu podium w Super Production dla PPD Motorsport

Kierowca zespołu PPD Motorsport, Piotr Wiktorczyk poprowadził swoje Subaru STI N12 do jednego z najlepszych sukcedów w swojej karierze. Wiktorczyk i jego pilot Grzegorz Dorman zwyciężyli w klasie Super Production oraz zajęli piąte miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu Olumpus i tym samym objęli prowadzenie w mistrzostwach swojej klasy, a zarazem mają tylko cztery punkty straty do ich najbliższego rywala w walce o XGames.
Z kilkoma nowymi usprawnieniami w swoim samochodzie, Wiktorczyk uzyskał prowadzenie w klasie Super Production jeszcze przed wycofaniem się z powodów technicznych głównego rywala w walce o tytuł, Matthew Johnsona. Zespół PPD Motorsport miał także kilka problemów, z którymi musieli poradzić sobie mechanicy. Silnik w ich Subaru Impreza WRX STI zaczął się przegrzewać podczas wjazdu na drugą sobotnią przerwę serwisową i tak pozostało już przez większość soboty .Mechanicy poradzili sobie z problemem dopiero podczas nocnego serwisu pomiędzy pierwszym i drugim dniem rajdu.
Wiktorczyk obiecał spokojną i równą jazdę do mety rajdu w niedzielę, jednak czasy które uzyskiwał na odcinkach specjalnych pokazały iż zdążył on się już przyzwyczaić do zmian w samochodzie. Pięciokrotnie meldował się w pierwszej piątce klasyfikacji generalnej na siedmiu pozostałych OS-ach. Połączone zespoły PPD Motorsport i T. Hanson Motorsport zajęły pierwsze dwa miejsca w Spuper Production oraz odpowiednio piąte i szóste w klasyfikacji generalnej rajdu, co stawia je w komfortowej sytuacji przed ich następnym rajdem w stanie Oregon.

Powiedzieli na mecie:

Piotr Wiktorczyk: “Co za wspaniały rajd dla nas! Co zaczęło się jak zły sen i nasze auto prawie nie przebyło podróży na zachód, zakończyło się jako jeden z najlepszych dla nas rajdów kiedykolwiek. Zmodyfikowaliśmy kilka rzeczy w aucie, włączając w to nowe zawieszenie, komputer sterowania silnika oraz podtrzymanie turba. Rajdówka zachowywała się zupełnie inaczej chociaż z powodu braku testów czy nawet shakedown’u, nie byłem pewny siebie [rzed startem do 1 O/. Kiedy jednak ruszyliśmy, zobaczyłem, że auto pracuje jak nigdy dotąd. Wygraliśmy pierwszy OS i zakończyliśmy dzień liderując w SP, mając nadzieję na dobrą walkę w niedzielę. I tak się stało.Różne problemy nękały naszych na przeciwników Johnsona i Mirre, natomiast my spokonie prowadziliśmy w drugim dniu rajduy. W efekcie zakończyliśmy znakomicie rajd pierwszym zwycięstwem w klasie.”

Załoga: Wiktorczyk – Dorman na jednym z OS-ów podczas Rajdu Olympus

Grzegorz Dorman: “Wspaniałe uczucie nareszcie stanąć na najwyższym stopniu podium oraz być tak blisko czołówki mistrzostw Rally America. Piotr ponownie potwierdził, że jest bardzo dobrym kierowcą i nasze pozycje na mecie jak najbardziej się nam należały. Wielkie dzięki dla naszych serwisantów z PPD Motorsport i Cascade Autosport za wspaniałą robotę jaką wykonali. Zwycięstwo smakuje znakomicie, ale my już myślami jesteśmy przy rajdzie Oregon Trail i bardzo chcemy utrzymać naszą dobrą passę i przywieść stamtąd kolejne podium.”

Następnym rajdem dla PPD Motorsport będzie Oregon Trail Rally z bazą w miejscowości Hood River, OR, który odbędzie się od 15 do 17 Maja.