Marcin Szostak siódmy na Florydzie

W sobotę w Port St. Lucia (Floryda) zakończył się golfowy turniej „Polonia Open 2009 by Żywiec”, będący nieoficjalnymi I Polonijnymi Mistrzostwami Świata.

Ostatni dzień nie przyniósł zmian w najważniejszej klasyfikacji – gross – ostatecznie wygrał 18-latek z Polski Mateusz Jędrzejczyk 216 pkt. przed przed Grzegorzem Zielińskim 223 i Aleksandrem Kleszczem 226 pkt. Na siódmym miejscu , najwyżej z chicagowian uplasował się Marcin Szostak (Polonia golf Club) 239 pkt, z takim samym doorbkiem co wyprzedzający go zawodnik z szóstego miejsca.

Pierwszą dziesiątkę zamyka Marek Bidus 250 pkt, a dalsze miejsca naszych golfistów to: 11. Roman Mucha 251; 12. Wojtek Radzajewski 256; 18. Jerzy Kozera 260. 20. Bartłomiej Homenda 261 pkt.

W klasyfikacji net drugie miejsce zajął Józef Lisiecki z Polish American Golf Club w Chicago – 277 pkt, o dwa punkty mniej od zwycięzcy Matta Maciuszewskiego.

Sukcesy odnieśli chicagowscy tenisiści walczący w równolegle z golfem toczących się zmaganiach na kortach. W kategorii open Maciej Jóźwiak dotarł do finału, Po wygraniu pierwszego seta, w trakcie gry doznał kontuzji i nogi i w efekcie przegrał w trzech partiach  z Gregiem Hoszowskim z Florydy.

Kat. over-40 wygrał Bogdan Lewandowski z Chicago, a over-60 – Leszek Kocjan, także z Chicago, który również triumfował w tej kategorii w deblu z partnerem Ziggy Zięba.