Piłkarska wiosna 2009 u wiślaków

Wielke świeto u wiślaków – zakończenie sezonu w sekcji młodzieżowej  (aż sześć zespołów juniorskich od ośmiolatków do 19-latków) , letnia przerwa  dla zespołu seniorów  – i na deser mecz piłkarski: Wisła-over-30 – Przyjaciele Wojtka Laskowskiego
Cały cykl imprez (szczegóły poniżej), które odbędą się na wiślackim bosku przy River Rd w najbliższą niedzielę 28 czerwca w godz. od 11 a.m. do 5 p.m.
Oto szczegóły.

Cel – Spotkanie integrujące wszystkie drużyny i pokolenia piłkarskie w S.A.C Wisła Chicago – Podsumowanie rozgrywek ligowych wiosna 2009

Uczestnicy
– Wszystkie drużyny wiślackie, sympatycy i przyjaciele Wisły.

Ramowy program :
11 a.m. – rozpoczęcie imprezy
11.15 a.m. – spotkanie z drużyną  Wisła under-8 , wręczenie pamiątek
11.30 a.m. – spotkanie z drużynami Wisła under-10 i Wisła under-10 Stars , wręczenia pamiątek
12.15 p.m. – mecz piłkarski  połączonych zespołów Wisła under-15, under-16, under-19 – kontra Zespół Rodziców Piłkarzy
1.15 p.m. – spotkanie z drużynami Wisła under-15, under-1616, under-19 , wręczenie pamiątek
1.15 p.m. – mecz piłkarski  Wisła under-13 – Wisła under-13 Olimpic
2.15 p.m.– spotkanie z drużynami Wisła U13 i U13 Olimpic
2:30 – Benefis piłkarski Wojtka Laskowskiego:mecz piłkarski Wisła Over 30 – Przyjaciele Wojtka
5,30 p.m.  – ewentualne zakończenie (z możliwością przedłużenia).
***
Zespół Wisły  w Major Division NSL zakończyl wiosenny sezon  poniedziałkowym meczem ligowym z Adrią. Młodzi wiślacy (tacy stanowią obecnie trzon drużyny) nie sprostali wprawdzie renomowanemu przeciwnikowi, ale nawiązali z nim równorzędną walke, Ostatecznie Wisla przegrała 2-4 (1-1), ale niemal do samego końca ważyły się losy spotkania i dopiero w ostatnich minutach Adria przypieczętowała zwycięstwo.
Obie bramki dla Wisły zdobył młody Darek Wiśniewski (syn trenera Marka Wiśniewskiego), przy czym przy drugiej (na 2-3) zachował się jak profesjonalista – ograł obrońcow I posłął pilkę pomiędzy nogami wybiegającego bramkarza do siatki.