Pierwsza porażka K&B Innovation

W szóstej kolejce Polonijnej ligi Siatkówki pierwszej porażki doznał zespół Kitchen&Bad Innovtaion.
Tym samym nie ma już zespołu bez porażki – po jednej przegranej mają na koncie Innovation i Russian Bears. Na czele pozostał jednak Innovation, gdyż ma lepszy bilans setów.
Ciekawa sytuacja zaistniała przy ustalaniu czwartego miejsca.
Ostatecznie przypadło ono drużynie Skyline. Ma ona tyle samo punktów (9) co McGrath Audi, taki sam bilans setów (8-6), ale lepszy bilans małych punktów.Teraz nastąpi dłuższa przerwa w rozgrywkach, które zostaną wznowione w 10 stycznia.
Oti wynikiL: K& B Innovatin – Skyline 1-2 (23-25, 25-16, 12-15)
Your Ad Here – AAC Eagkes-Żywiec 2-0 (25-9, 25-20)
KS Illinois – Russian Bears 0-2 (20-25,15-25)
MCGrath Audi – Sobieski 2-1 (18-25, 25-13, 15-12)

Prezes PLS Michał Ploskonka komentuje:
– Było gorąco, bardzo ciekawe mecze od początku do końca. Pierwsza porażka Innovation. Pierwszy set po zażartej walce wygrany przez Skyline. Druga partia to duża przewaga Innovation i gładka wygrana. Tie-break jednak padł łupem Skyline.
W kolejnym meczu pierwszy set to pounkt za punkt, nawet było prowadzenie Eagles a nieporadność Your Ad Here. Ten zespół zmobilizował się dopiero w drugiej partio, którą już łatwiej wygrał. Bylo to ciekawe do oglądania widowisko.
W kolejnym meczu Russian Bears okazali się dużo mocniejsi o KS Illinois.
Bardzo ładni był ostatni mecz dnia: MCGrath Audi – Sobieski, a w nim dużo obustronnie dobrych akcji, spotkanie zacięte. Pojedynek rozstrzygnięty został dopiero w tie-breaku. Pierwsza partia to wgrana Sobieskiego, ale drugi set wygrali z duża przewagą punktów MC Grath Audi. Stąd trzecia partia zapowiadała się bardzo ciekawie. W połowie tie-breaaku Audi prowadziło 8-4. W trakcie tie-breaku kontuzji skręcenia kostki doznał jeden z zawodników McGrath Aaudi, co trochę pokrzyżowało szyki amerykańskiemu teamowi. Sobieski wyrównał, ale w końcówce dwoma punktami prowadził McGrath Audi i tak już zostało. Był to najlaniejzy mecz szóstej kolejki.
Teraz do 10 stycznia przerwa. Miłym przedświątecznym akcentem było wręczenie wszystkim zawodnikom sportowych bidonów. Tera pora na zasłużony odpoczynek.